Saltar navegació

FloraCatalana.net

La flora del nostre entorn

Cercar espècies per: Començant per (seleccioneu lletra): A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

ESPÈCIES PER NOM CATALÀ

  Abarset Rhododendron ferrugineum L.
  Abarta Rubus ulmifolius Schott
  Abella Ophrys apifera Huds.
  Abella Ophrys apifera Huds. subsp. apifera
  Abella becada Ophrys scolopax Cav. subsp. scolopax
  Abella groga Ophrys lutea Cav.
  Abellera Ophrys apifera Huds. subsp. apifera
  Abellera Ophrys fusca Link subsp. omegaifera (Felischm.) E. Nelson
  Abellera Ophrys lutea Cav.
  Abellera Ophrys sphegodes Mill.
  Abellera Ophrys sphegodes Mill. subsp. araneola (Rchb.) K. Richt.
  Abellera apifera Ophrys apifera Huds.
  Abellera aranyosa Ophrys sphegodes Mill.
  Abellera aranyosa Ophrys sphegodes Mill. subsp. araneola (Rchb.) K. Richt.
  Abellera becada Ophrys scolopax Cav. subsp. scolopax
  Abellera catalana Ophrys bertolonii Moretti subsp. catalaunica (O. et E. Danesch) O. Bolòs et Vigo
  Abellera de l omega Ophrys fusca Link subsp. omegaifera (Felischm.) E. Nelson
  Abellera de mirall Ophrys speculum Link
  Abellera fosca Ophrys fusca Link subsp. fusca
  Abellera fuciflora Ophrys holosericea (Burm. f.) Greut.
  Abellera groga Ophrys lutea Cav.
  Abellera mosquera Ophrys insectifera L. subsp. insectifera
  Abellera negra Ophrys sphegodes Mill.
  Abellera olorosa Orchis coriophora L.
  Abellera rosada Ophrys tenthredinifera Willd.
  Abellera vera Ophrys apifera Huds. subsp. apifera
  Abellera vermella Ophrys tenthredinifera Willd.
  Abelles Ophrys apifera Huds. subsp. apifera
  Abelles Ophrys fusca Link subsp. omegaifera (Felischm.) E. Nelson
  Abelles Ophrys sphegodes Mill. subsp. atrata (Lindl.) E. Mayer
  Abelletes Ophrys apifera Huds.
  Abelletes Orchis tridentata Scop. subsp. conica (Willd.) O. Bolòs et Vigo
  Abracer Rubus ulmifolius Schott
  Abret Impatiens balsamina L.
  Abricoquer Prunus armeniaca L.
  Abriüll Ononis spinosa L. subsp. antiquorum (L.) Arcang.
  Abriülls Tribulus terrestris L.
  Abútilon Abutilon theophrasti Medik.
  Acàcia blanca Robinia pseudoacacia L.
  Acàcia de flor groga Tipuana tipu (Benth.) Kuntze
  Acàcia de fusta negra Acacia melanoxylon R. Br.
  Acàcia de les tres punxes Gleditsia triacanthos L.
  Acàcia del japó Sophora japonica L.
  Acàcia de tres espines Gleditsia triacanthos L.
  Acader Rhamnus alaternus L.
  Acant Acanthus mollis L.
  Acetosella Oxalis acetosella L.
  Acònit blau Aconitum napellus L. subsp. vulgare Rouy et Fouc.
  Acònits Aconitum napellus L. subsp. vulgare Rouy et Fouc.
  Acònit salutífer Aconitum napellus L. subsp. vulgare Rouy et Fouc.
  Acordions Medicago orbicularis (L.) Bartal.
  Adenostil Adenostyles alliariae (Gouan) A. Kern.
  Adonis de fruit petit Adonis microcarpa DC.
  Adonis d’estiu Adonis aestivalis L.
  Adonis vernal Adonis vernalis L.
  Adormidora Papaver somniferum L. subsp. somniferum
  Aeònium Aeonium arboreum (L.) Webb et Berthel.
  Aferradís Setaria verticillata (L.) P. Beauv.
  Aferradissa Rubia peregrina L. subsp. peregrina
  Aferradissos Setaria verticillata (L.) P. Beauv. subsp. aparine (Steudel) Asch.
  Aferradissos Setaria verticillata (L.) P. Beauv. subsp. verticillata
  Afrontacavadors Ononis spinosa L.
  Afrontacavadors Pulicaria odora (L.) Rchb.
  Afrontallauradors Plantago afra L.
  Afrontallauradors Pulicaria odora (L.) Rchb.
  Agafamosques Silene muscipula L.
  Agarrapedres Fumana procumbens (Dunal) Gren. et Godr.
  Agèrat Achillea ageratum L.
  Aglaner Quercus ilex L.
  Aglaner Quercus ilex L. subsp. ilex
  Agnocast Vitex agnus-castus L.
  Agram Cynodon dactylon (L.) Pers.
  Agram Elymus caninus (L.) L.
  Agram Elymus pungens (Pers.) Melderis
  Agram Elymus repens (L.) Gould
  Agram Paspalum dilatatum Poiret in Lam.
  Agram Paspalum vaginatum Sw.
  Agram amarg Panicum repens L.
  Agram bord Lolium temulentum L.
  Agram d’aigua Paspalum distichum L.
  Agram de porc Potentilla argentea L.
  Agram de porc Potentilla aurea L. subsp. aurea
  Agram de porc Potentilla caulescens L.
  Agram de porc Potentilla frigida Vill.
  Agram de porc Potentilla fruticosa L.
  Agram de porc Potentilla hirta L.
  Agram de porc Potentilla micrantha Ramond. ex DC. in Lam. et DC.
  Agram de porc Potentilla pyrenaica Ramond ex DC. in Lam. et DC.
  Agram de porc Potentilla rupestris L.
  Agram marí Paspalum vaginatum Sw.
  Agram prim Elymus repens (L.) Gould
  Agrassera Ribes uva-crispa L.
  Agrassó Ribes uva-crispa L.
  Agrassons Ribes alpinum L.
  Agrella Oxalis acetosella L.
  Agrella Oxalis articulata Savigny in Lam.
  Agrella Oxalis corniculata L.
  Agrella Rumex acetosa L.
  Agrella Rumex acetosa L. subsp. acetosa
  Agrella Rumex acetosa L. subsp. amplexicaulis (Lapeyr.) O. Bolòs et Vigo
  Agrella Rumex acetosella L.
  Agrella Rumex crispus L.
  Agrella Rumex scutatus L. subsp. scutatus
  Agrella borda Oxalis acetosella L.
  Agrella de fulla rodona Rumex scutatus L. subsp. scutatus
  Agrella de galàpet Rumex patientia L.
  Agrella de garriga Rumex intermedius DC. in Lam. et DC.
  Agrella de riu Oxalis acetosella L.
  Agrella graminera Rumex acetosella L.
  Agrella rodona Rumex scutatus L. subsp. scutatus
  Agrelles Rumex patientia L.
  Agrelleta Rumex acetosella L.
  Agrelleta Rumex acetosella L. subsp. acetosella
  Agrelleta Rumex acetosella L. subsp. angiocarpus Murb.
  Agrelleta de bou Rumex bucephalophorus L. subsp. bucephalophorus
  Agret Marsilea quadrifolia L.
  Agret Oxalis corniculata L.
  Agret Oxalis pes-caprae L.
  Agret Rumex intermedius DC. in Lam. et DC.
  Agreta Oxalis acetosella L.
  Agreta Oxalis corniculata L.
  Agreta Rumex acetosa L.
  Agret rosat Oxalis articulata Savigny in Lam.
  Agrimònia Agrimonia eupatoria L.
  Agrimònia Agrimonia eupatoria L. subsp. eupatoria
  Agropir Elymus repens (L.) Gould
  Agropir campestre Elymus pungens (Pers.) Melderis
  Agropir caní Elymus caninus (L.) L.
  Agropir elongat Elymus elongatus (Host) Runemark
  Agropir glauc Elymus hispidus (Opiz) Melderis
  Agropir mediterrani Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis subsp. farctus
  Agropir pectinat Agropyron cristatum (L.) Gaertn. subsp. pectinatum (M. Bieb.) Tzvelev
  Agrostis Agrostis capillaris L. subsp. capillaris
  Agrostis Agrostis capillaris L. subsp. castellana (Boiss. et Reut.) O. Bolòs, Masalles et Vigo
  Agrostis Agrostis stolonifera L.
  Agrostis Agrostis stolonifera L. subsp. stolonifera
  Agrostis blanca Agrostis stolonifera L.
  Agrostis castellana Agrostis capillaris L. subsp. castellana (Boiss. et Reut.) O. Bolòs, Masalles et Vigo
  Agrostis estolonífera Agrostis stolonifera L.
  Agrostis tènue Agrostis capillaris L.
  Agrostis verda Polypogon viridis (Gouan) Breistr.
  Aguilenya Aquilegia vulgaris L.
  Aguilera Aquilegia vulgaris L.
  Agulles Erodium botrys (Cav.) Bertol.
  Agulles Erodium chium (L.) Willd.
  Agulles Erodium ciconium (L. et Jusl.) L'Hér. in Aiton
  Agulles Erodium foetidum (L. et Nath.) L'Hér. subsp. crispum (Lapeyr.) O. Bolòs et Vigo
  Agulles Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. glandulosum (Cav. in Lam.) O. Bolòs et Vigo
  Agulles Geranium columbinum L.
  Agulles Geranium dissectum L.
  Agulles Geranium divaricatum Ehrh.
  Agulles Geranium lucidum L.
  Agulles Geranium molle L. subsp. molle
  Agulles Geranium nodosum L.
  Agulles Geranium pratense L.
  Agulles Geranium pusillum Burm. f.
  Agulles Geranium pyrenaicum Burm. f.
  Agulles Geranium rotundifolium L.
  Agulles Geranium sanguineum L.
  Agulles Geranium sylvaticum L. subsp. sylvaticum
  Agulles de bruixa Erodium cicutarium (L.) L Hér. in Aiton
  Agulles de pastor Scandix pecten-veneris L.
  Agulles de pastor Scandix pecten-veneris L. subsp. hispanica (Boiss.) Bonnier et Layens
  Agulles de pastor Scandix pecten-veneris L. subsp. pecten-veneris
  Agulles rupestres Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér.
  Agulles saqueres Geranium sanguineum L.
  Agulleta Erodium malacoides (L.) L'Hér. subsp. malacoides
  Agulletes Erodium chium (L.) Willd.
  Agulletes Erodium malacoides (L.) L. Hér.
  Agulletes Oxalis corniculata L.
  Agulletes Scandix pecten-veneris L.
  Agulletes de bruixa Erodium cicutarium (L.) L Hér. in Aiton
  Agulletes de font Trachelium caeruleum L.
  Agulló Ononis spinosa L. subsp. antiquorum (L.) Arcang.
  Agulloles Scandix australis L.
  Agullot Erodium moschatum (L.) L´Hér. in Aiton
  Agullots Erodium botrys (Cav.) Bertol.
  Agullots Scandix pecten-veneris L.
  Aira Aira caryophyllea L. subsp. caryophyllea
  Aira cariofíl·lia Aira caryophyllea L.
  Aixadetes Kickxia spuria (L.) Dumort.
  Ajocagripaus Limoniastrum monopetalum (L.) Boiss.
  Ajocaperdius Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
  Ala Inula helenium L.
  Alabern Phillyrea angustifolia L.
  Ala de corb Inula helenioides DC. in Lam. et DC.
  Ala de corb Inula helenium L.
  Aladern Phillyrea angustifolia L.
  Aladern Rhamnus alaternus L.
  Aladern Rhamnus saxatilis Jacq. subsp. saxatilis
  Aladern de fulla ampla Phillyrea latifolia L.
  Aladern de fulla ampla Phillyrea latifolia L. subsp. latifolia
  Aladern de fulla ampla Phillyrea latifolia L. subsp. media (L.) P. Fourn.
  Aladern de fulla estreta Phillyrea angustifolia L.
  Aladern de fulla mitjana Phillyrea latifolia L. subsp. media (L.) P. Fourn.
  Aladern fals Phillyrea latifolia L.
  Aladern fals Phillyrea latifolia L. subsp. latifolia
  Aladern fals Phillyrea latifolia L. subsp. media (L.) P. Fourn.
  Aladern menut Rhamnus saxatilis Jacq. subsp. saxatilis
  Aladern mitjà Phillyrea latifolia L.
  Aladern mitjà Phillyrea latifolia L. subsp. media (L.) P. Fourn.
  Albada Anthyllis cytisoides L.
  Albardí Lygeum spartum L.
  Alba roja Molinia coerulea (L.) Moench
  Alba roja Molinia coerulea (L.) Moench subsp. coerulea
  Alba vera Populus alba L.
  Albellatge Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver
  Albellatge Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. hirta
  Albellatge Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. pubescens (Andersson) K. Richt.
  Albellatge contort Heteropogon contortus (L.) P. Beauv. ex Roem. et Schultes
  Albellatge de cadernera Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn.
  Albellatge de fulla ampla Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. hirta
  Albellatge de fulla estreta Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. pubescens (Andersson) K. Richt.
  Albellatge fasciculat Dichanthium ischaemum (L.) Roberty
  Albellatge gros Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. hirta
  Albellatge petit Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. pubescens (Andersson) K. Richt.
  Albellatge prim Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. pubescens (Andersson) K. Richt.
  Albena Ligustrum vulgare L.
  Àlber Populus alba L.
  Albercoquer Prunus armeniaca L.
  Albergínia Solanum melongena L.
  Alberginiera Solanum melongena L.
  Alberginiera borda Solanum bonariense L.
  àlber negre Rhamnus frangula L.
  Albó Asphodelus aestivus Brot.
  Albó Asphodelus albus Mill.
  Albó blanc Asphodelus albus Mill.
  Albó de muntanya Asphodelus albus Mill.
  Albó estival Asphodelus aestivus Brot.
  Alcea Malva alcea L. subsp. fastigiata (Cav.) O. Bolòs et Vigo
  Alegria Impatiens balsamina L.
  Aleixandri Smyrnium olusatrum L.
  Alerç Larix decidua Mill.
  Ales de fetge Ramonda myconi (L.) Rchb.
  Ales serrades Leontodon autumnalis L. subsp. autumnalis
  Alfàbega Ocimum basilicum L.
  Alfàbega de pastor Dictamnus hispanicus Webb ex Willk.
  Alfabegueta Bergia capensis L.
  Alfabegueta Lindernia dubia (L.) Pennell
  Alfabegueta Stachys ocymastrum (L.) Briq.
  Alfàbrega Ocimum basilicum L.
  Alfàbrega Satureja acinos (L.) Scheele
  Alfàbrega borda Anagallis arvensis L.
  Alfàbrega borda Satureja acinos (L.) Scheele
  Alfàbrega borda Satureja acinos (L.) Scheele subsp. acinos
  Alfabrega boscana Satureja vulgaris (L.) Fritsch subsp. vulgaris
  Alfàbrega de ca Silene latifolia Poiret
  Alfàbrega de pastor Mentha aquatica L.
  Alfals Medicago sativa L.
  Alfals Medicago sativa L. subsp. sativa
  Alfals arbori Medicago arborea L.
  Alfals arbori Medicago arborea L. subsp. arborea
  Alfals arbori Medicago arborea L. subsp. citrina (Font Quer) O. Bolòs et Vigo
  Alfals arbre Medicago arborea L.
  Alfals bord Medicago sativa L. subsp. falcata (L.) Arcang.
  Alfals d’hivern Trifolium alexandrinum L.
  Alfals groc Medicago suffruticosa Ramond ex DC. in Lam. et DC. subsp. leiocarpa (Benth.) Urb.
  Alfals marí Medicago marina L.
  Alfolba Trigonella foenum-graecum L.
  Alfolba peluda Trigonella gladiata M. Bieb.
  Alfolva de montpeller Trigonella monspeliaca L.
  Alga de mar Zostera marina L.
  Alga de vidriers Posidonia oceanica (L.) Delile
  Algueró Cymodocea nodosa (Ucria) Asch.
  Alicàcabi Physalis alkekengi L.
  Aliguer Viburnum opulus L.
  Alís Vitex agnus-castus L.
  All Allium sativum L.
  Allassa Leucojum aestivum L. subsp. aestivum
  Allassa blava Muscari comosum (L.) Mill.
  Allassa d’olor Nothoscordum borbonicum Kunth
  Allassa groga Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
  All blanc Allium neapolitanum Cyrillo
  All bord Allium ampeloprasum L. subsp. ampeloprasum
  All bord Allium paniculatum L.
  All capil·lar Allium moschatum L.
  All colombí Allium senescens L. subsp. montanum (Fr.) Holub
  All daurat Allium chamaemoly L.
  All daurat Allium moly L.
  All de barranc Allium moschatum L.
  All de bruixa Allium ampeloprasum L. subsp. ampeloprasum
  All de bruixa Allium ampeloprasum L. subsp. polyanthum (Schultes et Schultes f.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  All de bruixa Allium paniculatum L.
  All de bruixa Allium roseum L.
  All de bruixa Allium ursinum L.
  All de bruixa Muscari comosum (L.) Mill.
  All de bruixa Muscari neglectum Guss. ex Ten.
  All de bruixa Ornithogalum umbellatum L.
  All de colobra Allium vineale L.
  All de garrofera Allium moschatum L.
  All de pastor gran Allium paniculatum L.
  All de pastor menut Allium paniculatum L. subsp. pallens (L.) Richt.
  All de roca Allium moschatum L.
  All de serp Allium chamaemoly L.
  All d'olor Nothoscordum borbonicum Kunth
  Allenc Alliaria petiolata (M. Bieb.) Cavara et Grande
  All groc Allium moly L.
  All junciforme Allium schoenoprasum L.
  All menut Allium chamaemoly L.
  All nan Allium chamaemoly L.
  Allop Senecio doria L. subsp. doria
  Allop de fulles grans Senecio doria L. subsp. doria
  All paniculat Allium paniculatum L.
  All porro Allium paniculatum L.
  All porro Nothoscordum borbonicum Kunth
  All rosa Allium roseum L.
  Alls de sant josep Freesia refracta (Jacq.) Eckl. ex Klatt
  All vermell Allium sphaerocephalon L. subsp. sphaerocephalon
  Almasset Lygeum spartum L.
  Almegó Lupinus angustifolius L. subsp. reticulatus (Desv.) Arcang.
  Almegó Melilotus officinalis (L.) Pall.
  Almegó blanc Melilotus albus Medik.
  Almegó índic Melilotus indicus (L.) All.
  Almegó oficinal Melilotus officinalis (L.) Pall.
  Almegó sulcat Melilotus sulcatus Desf.
  Almescat Erodium moschatum (L.) L´Hér. in Aiton
  Almesquí Narcissus assoanus Dufour
  Almesquí Narcissus jonquilla L.
  Aloc Vitex agnus-castus L.
  Alopecur geniculat Alopecurus geniculatus L.
  Alquequengi Physalis alkekengi L.
  Alsina Quercus ilex L. subsp. ilex
  Altea hirsuta Althaea hirsuta L.
  Alternantera punxosa Alternanthera caracasana Kunth
  Alternantera punxosa Alternanthera pungens Kunt in Humb., Bonpl. et Kunth
  Altimir Saxifraga callosa Sm. in Dickson subsp. catalaunica (Boiss.) D. A. Webb
  Altimira Artemisia vulgaris L.
  Altimira Saxifraga longifolia Lapeyr. subsp. longifolia
  Altina Posidonia oceanica (L.) Delile
  Alzina Quercus ilex L.
  Alzina Quercus ilex L. subsp. ilex
  Alzina borda Phillyrea latifolia L. subsp. media (L.) P. Fourn.
  Alzina carrasca Quercus ilex L. subsp. ballota (Desf.) Samp.
  Alzina d’aglà dolç Quercus ilex L. subsp. ballota (Desf.) Samp.
  Alzina de fulla llarga Quercus ilex L. subsp. ilex
  Alzina ravell Quercus coccifera L. subsp. coccifera
  Alzina surera Quercus suber L.
  Alzineta Teucrium chamaedrys L.
  Alzineta Teucrium chamaedrys L. subsp. pinnatifidum (Sennen) Rchb. f.
  Amanida de gripau Montia fontana L.
  Amàrac Origanum majorana L.
  Amarant Amaranthus hybridus L.
  Amarant blitoide Amaranthus blitoides S. Watson
  Amarant deflex Amaranthus deflexus L.
  Amarant gràcil Amaranthus viridis L.
  Amarant silvestre Amaranthus graecizans L.
  Amargall Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Amargot Urospermum dalechampii (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Amargot Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Amargot raspós Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Ambròsia Ambrosia coronopifolia Torr. et A. Gray
  Ametler Prunus dulcis (Mill.) D. A. Webb
  Ametler comú Prunus dulcis (Mill.) D. A. Webb
  Ametller Prunus dulcis (Mill.) D. A. Webb
  Amom Sison amomum L.
  Amor de fadrí Salvia microphylla Humb., Bonpl. et Kunth
  Anadiu Vaccinium myrtillus L.
  Anagall Anagallis arvensis L.
  Anagall Anagallis arvensis L. subsp. foemina (Mill.) Schinz et Thell.
  Anagall d'aigua Veronica anagallis-aquatica L. subsp. anagallis-aquatica
  Anagall d’aigua Anagallis tenella (L.) L.
  Anagall d’aigua Veronica anagallis-aquatica L.
  Anagall d’aiguamoll Anagallis tenella (L.) L.
  Anarrí Anarrhinum bellidifolium (L.) Willd.
  Ancusa arvense Anchusa arvensis (L.) M. Bieb.
  Andianeta Centranthus angustifolius (Mill.) DC. subsp. lecoqii (Jord.) Br.-Bl.
  Andianeta Centranthus ruber (L.) DC. subsp. ruber
  Andracne Andrachne telephioides L.
  Andròsace càrnia Androsace carnea L.
  Andròsace ciliada Androsace ciliata DC. in Lam. et DC.
  Anemone Anemone pulsatilla L. subsp. rubra (Delarbre) Rouy et Fouc.
  Anemone alpina Anemone alpina L.
  Anemone alpina Anemone alpina L. subsp. apiifolia (Scop.) O. Bolòs et Vigo
  Anemone palmada Anemone palmata L.
  Anet Anethum graveolens L.
  Angelets Centaurea cyanus L.
  Angelets Leontodon taraxacoides (Vill.) Mérat
  Angelets Polygala vulgaris L.
  Angelets Taraxacum obovatum (Willd.) DC.
  Angelets Taraxacum officinale Weber in Wiggers
  Angèlica borda Angelica sylvestris L.
  Angèlica de prat Angelica razulii Gouan
  Angèlica de rasuls Angelica razulii Gouan
  Angelina Saxifraga fragilis Schrank
  Angelina Teucrium pyrenaicum L.
  Angelina Veronica austriaca L. subsp. tenuifolia (Asso) O. Bolòs et Vigo
  Angelins Teucrium pyrenaicum L.
  Anglesina Wisteria sinensis (Sims) Sweet
  Anís Pimpinella anisum L.
  Àntemis de muntanya Anthemis cretica L. s.l.
  Àntemis mixta Chamaemelum mixtum (L.) All.
  Antenària carpàtica Antennaria carpatica (Wahlenb.) Bluff et Fingerh. subsp. carpatica
  Antil·lis de muntanya Anthyllis montana L.
  Antil·lis de quatre fulles Anthyllis tetraphylla L.
  Anyol Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon
  Anyol Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. majus
  Anyol Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. ramosum (Costa) Silvestre
  Anyol ramós Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. ramosum (Costa) Silvestre
  Anyol ver Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. majus
  Apagafoc Plantago sempervirens Crantz
  Apagafocs Sedum telephium L. subsp. maximum (L.) Krock.
  Apagallum Muscari comosum (L.) Mill.
  Apagallums Arisarum vulgare Targ. Tozz.
  Apagallums Scorzonera laciniata L.
  Apagallums Sisymbrium irio L.
  Apagallums Taraxacum obovatum (Willd.) DC.
  Apagallums Taraxacum officinale Weber in Wiggers
  Apagallums Urospermum dalechampii (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Apegalós Galium aparine L.
  Apegalós Galium aparine L. subsp. aparine
  Apegalós Rubia peregrina L.
  Apegalosa Galium aparine L.
  Apegalosa Ononis natrix L.
  Apegalós menut Galium aparine L. subsp. spurium (L.) Simonk.
  Api bord Apium graveolens L.
  Api bord Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Api bord Levisticum officinale Koch subsp. officinale
  Api bord Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch
  Api bord Ranunculus acris L.
  Api bord Ranunculus bulbosus L.
  Api bord de muntanya Levisticum officinale Koch subsp. officinale
  Api cavallar Smyrnium olusatrum L.
  Api d'aigua Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Api d’aigua Ranunculus aquatilis L.
  Api d’aigua Ranunculus aquatilis L. subsp. baudotii (Godr.) Ball
  Api d’aigua Ranunculus aquatilis L. subsp. pseudofluitans (Syme) Clapham
  Api d’aigua Ranunculus trichophyllus Chaix subsp. trichophyllus
  Api de cavall Smyrnium olusatrum L.
  Api de granota Ranunculus flammula L.
  Api de muntanya Levisticum officinale Koch subsp. officinale
  Api de riu Apium graveolens L.
  Api de síquia Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Api rèptil Apium nodiflorum (L.) Lag. subsp. repens (Jacq.) Thell.
  àrabis alpina Arabis alpina L. subsp. alpina
  àrabis auriculada Arabis auriculata Lam.
  Àrabis hirsuta Arabis hirsuta (L.) Scop.
  Arangí Melissa officinalis L. subsp. officinalis
  Aranya Nigella damascena L.
  Aranyes Garidella nigellastrum L.
  Aranyes Ophrys apifera Huds. subsp. apifera
  Aranyoner Prunus spinosa L.
  Aranyosa Ophrys holosericea (Burm. f.) Greut.
  Arboç Arbutus unedo L.
  Arbre argentat Elaeagnus angustifolia L.
  Arbre blanc Populus alba L.
  Arbre de judes Cercis siliquastrum L.
  Arbre de la bona ombra Phytolacca dioica L.
  Arbre de la salut Eucalyptus globulus Labill.
  Arbre de la seda Gomphocarpus fruticosus (L.) Aiton f. in Aiton
  Arbre de la tinta Phytolacca americana L.
  Arbre de la vida Thuja orientalis L.
  Arbre de l’oro Acer opalus Mill. subsp. granatense (Boiss.) Font Quer et Rothm.
  Arbre del paradís Elaeagnus angustifolia L.
  Arbre de l'amor Cercis siliquastrum L.
  Arbre de mal fruit Ilex aquifolium L.
  Arbre de plata Elaeagnus angustifolia L.
  Arbre de roca Amelanchier ovalis Medik.
  Arbre de sabonetes Melia azedarach L.
  Arbre de sant josep Syringa vulgaris L.
  Arbre de virgínia Spiraea cantonensis Lour.
  Arbre mongeter Anagyris foetida L.
  Arbre nevat Spiraea cantonensis Lour.
  Arbre sant Melia azedarach L.
  Arbre ver Fraxinus angustifolia Vahl
  Arbre ver Fraxinus excelsior L.
  Arç Lycium europaeum L.
  Arç Rhamnus cathartica L.
  Arç blanc Crataegus monogyna Jacq.
  Arç blanc Crataegus monogyna Jacq. subsp. monogyna
  Arç de tanques Lycium europaeum L.
  Arcer Lycium europaeum L.
  Arceutobi Arceuthobium oxycedri (DC.) M. Bieb.
  Arç groc Hippophae rhamnoides L.
  Arç negre Prunus spinosa L.
  Arçot Rhamnus lycioides L. subsp. lycioides
  Arçot de tanques Lycium europaeum L.
  Arç rupícola Rhamnus saxatilis Jacq. subsp. saxatilis
  Arenària Arenaria modesta Dufour subsp. modesta
  Arenària Arenaria serpyllifolia L.
  Arenària Herniaria fruticosa L.
  Arenària Herniaria hirsuta L. subsp. cinerea (DC.) Arcang.
  Arenària ciliada Arenaria ciliata L. subsp. moehringioides (J. Murr) J. Murr
  Arenària de codina Arenaria conimbricensis Brot.
  Arenària de coixinet Arenaria tetraquetra L.
  Arenària de serpoll Arenaria serpyllifolia L. subsp. serpyllifolia
  Arenària ligericina Arenaria ligericina Lecoq et Lamotte
  Arenària modesta Arenaria modesta Dufour subsp. modesta
  Arenària pentandra Moehringia pentandra Gay
  Arenària prima Moehringia muscosa L.
  Arenària serpil·lifòlia Arenaria serpyllifolia L.
  Arenària serpil·lifòlia Arenaria serpyllifolia L. subsp. leptoclados (Rchb.) Nyman
  Arenària serpil·lifòlia Arenaria serpyllifolia L. subsp. serpyllifolia
  Arenària tènue Arenaria serpyllifolia L. subsp. leptoclados (Rchb.) Nyman
  Arenària trinèrvia Moehringia trinervia (L.) Clairv.
  Argelac Genista scorpius (L.) DC. in Lam. et DC. subsp. scorpius
  Argelac Ulex parviflorus Pourr. subsp. parviflorus
  Argelaga Genista anglica L.
  Argelaga Genista scorpius (L.) DC. in Lam. et DC. subsp. scorpius
  Argelaga Ulex europaeus L.
  Argelaga blanca Ulex parviflorus Pourr. subsp. parviflorus
  Argelaga de bosc Ulex europaeus L.
  Argelaga d’europa Ulex europaeus L.
  Argelaga hòrrida Genista horrida (Vahl) DC.
  Argelaga marina Ulex parviflorus Pourr. subsp. parviflorus
  Argelaga menuda Genista hispanica L. subsp. hispanica
  Argelaga negra Calicotome spinosa (L.) Link subsp. spinosa
  Argelagó Genista hispanica L. subsp. hispanica
  Argelaguera Ulex europaeus L.
  Argelagueta Genista hispanica L. subsp. hispanica
  Argentí Cistus laurifolius L.
  Argentina Potentilla argentea L.
  Argirolobi Argyrolobium zanonii (Turra) P. W. Ball
  Arinjol Smilax aspera L.
  Aristel·la Stipa bromoides (L.) Dörfler
  Aristolòquia llarga Aristolochia longa L. subsp. paucinervis (Pomel) Batt. in Batt. et Trab.
  Aristolòquia rodona Aristolochia rotunda L.
  Aristolòquia sarmentosa Aristolochia clematitis L.
  Aritja Smilax aspera L.
  Arítjol Smilax aspera L.
  Armèria alpina Armeria maritima Willd. subsp. alpina (Willd.) P. Silva
  Armèria marina Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. ruscinonensis (Girard) O. Bolòs et Vigo
  Armèria marina Armeria maritima Willd.
  Armoll Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Armoll Atriplex hortensis L.
  Armoll Chenopodium album L.
  Armolls Spinacia oleracea L.
  Armolls bords Amaranthus hybridus L.
  Arn Lycium europaeum L.
  Arn Paliurus spina-christi Mill.
  Arnall Lycium europaeum L.
  Arnall Ononis tridentata L.
  Arnalls Ononis viscosa L.
  Àrnica Arnica montana L. subsp. montana
  Àrnica Inula conyza DC.
  Àrnica Inula graveolens (L.) Desf.
  Àrnica Inula helenioides DC. in Lam. et DC.
  Àrnica Inula helenium L.
  Àrnica Inula helvetica Weber
  Àrnica Inula montana L.
  Àrnica Inula salicina L.
  Àrnica Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosa
  Àrnica Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.
  Àrnica borda Inula helvetica Weber
  Àrnica borda Inula montana L.
  Àrnica borda Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosa
  Àrnica falsa Inula helenioides DC. in Lam. et DC.
  Aroma de nit Cestrum parqui L’Hér.
  Aromer Acacia farnesiana (L.) Willd.
  Aromer hòrrid Acacia karroo Hayne
  Arpell Picris echioides L.
  Arpellot Picris echioides L.
  Arquell de síria Gomphocarpus fruticosus (L.) Aiton f. in Aiton
  Arracada Paronychia argentea Lam.
  Arracader Acer campestre L.
  Arracades Briza maxima L.
  Arrenca-monyos Xanthium strumarium L.
  Arrencapets Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
  Arròs Oryza sativa L.
  Arròs bord Sedum rupestre L.
  Arròs bord pa de moixó Sedum sediforme (Jacq.) Pau
  Arròs de bruixa Sedum acre L.
  Arròs de galàpet Sedum album L. subsp. album
  Arròs de gat Sedum album L. subsp. album
  Arròs de pardal Sedum album L. subsp. album
  Arròs de pardal Sedum sediforme (Jacq.) Pau
  Arròs de paret Sedum album L. subsp. album
  Arròs de paret Sedum dasyphyllum L.
  Arrosset Sedum rupestre L.
  Arrugat Acer campestre L.
  Arrugat Acer monspessulanum L.
  Artemisa vulgar Artemisia vulgaris L.
  Artemísia Artemisia vulgaris L.
  Artemisia de muntanya artemísia de roca Artemisia eriantha Ten.
  Aruncus Aruncus dioicus (Walter) Fernald
  Arvella Vicia sativa L. s.l.
  Arvellola Vicia pyrenaica Pourr.
  Arvellola pirinenca Vicia pyrenaica Pourr.
  Asarina Antirrhinum asarina L.
  Asparrellat Santolina chamaecyparissus L.
  Asparrellat Santolina chamaecyparissus L.
  Aspèrula flairosa Galium odoratum (L.) Scop.
  Aspèrula llisa Asperula laevigata L.
  Aspreta Equisetum arvense L.
  Aspreta Equisetum hyemale L.
  Assotacrist Cirsium acarna (L.) Moench
  Assotacristos Gleditsia triacanthos L.
  Assots Osyris alba L.
  Assutzena Lilium candidum L.
  Assutzena Pancratium maritimum L.
  Assutzena d’arenal Pancratium maritimum L.
  Assutzena marina Pancratium maritimum L.
  Assutzena rossa Hemerocallis fulva (L.) L.
  àster català Aster willkommii Schultz Bip. subsp. catalaunicus (Costa et Willk.) A. Bolòs
  Àster esquamós Aster squamatus (Spreng.) Hieron.
  Asterisc de marina Asteriscus maritimus (L.) Less.
  Àster pilós Aster pilosus Willd.
  Àster suculent Aster tripolium L. subsp. pannonicus (Jacq.) Soó
  Àster tripoli Aster tripolium L. subsp. pannonicus (Jacq.) Soó
  Astràgal austríac Astragalus austriacus Jacq.
  Astràgal danès Astragalus danicus Retz.
  Astràgal dànic Astragalus danicus Retz.
  Astràgal de narbona Astragalus alopecuroides L. subsp. alopecuroides
  Astràgal estelat Astragalus stella L.
  Astràgal hamós Astragalus hamosus L.
  Astràgal sesamoide Astragalus sesameus L.
  Astrància major Astrantia major L.
  Astrocarp Sesamoides interrupta (Boreau) G. López
  Astruc Daphne gnidium L.
  Atràctilis humil Atractylis humilis L. subsp. humilis
  Atrapamosques Ononis natrix L.
  Atreu Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Aturabou Ononis spinosa L.
  Atxa Cephalaria leucantha (L.) roem. et Schultes
  Atzavara Agave americana L.
  Atzeroler Crataegus azarolus L.
  Aubada Anthyllis cytisoides L.
  Auledella Teucrium chamaedrys L.
  Aulina Quercus ilex L.
  Aulina Quercus ilex L. subsp. ilex
  Aumot Chenopodium album L.
  Auró Acer opalus Mill. subsp. granatense (Boiss.) Font Quer et Rothm.
  Auró Festuca borderi (Hackel) K. Richt.
  Auró Festuca glacialis Miégev.
  Auró Festuca gr. ovina L.
  Auró Festuca paniculata (L.) Schinz et Thell.
  Auró Festuca pratensis Huds. subsp. pratensis
  Auró Festuca rubra L.
  Auró blanc Acer campestre L.
  Auró de montpeller Acer monspessulanum L.
  Auró negre Acer monspessulanum L.
  Auroner Acer opalus Mill. subsp. granatense (Boiss.) Font Quer et Rothm.
  Avajonera Vaccinium myrtillus L.
  Avellaner Corylus avellana L.
  Avellaneta Oxalis pes-caprae L.
  Avellanetes Oxalis pes-caprae L.
  Avel·línia Avellinia michelii (Savi) Parl.
  Avena Avena sterilis L.
  Avena Avenula lodunensis (Delastre) Kerguélen
  Avena Avenula pratensis (L.) Dumort.
  Avena Avenula pratensis (L.) Dumort. subsp. iberica (St.-Yves) O. Bolòs et Vigo
  Avena Avenula pubescens (Huds.) Dumort. subsp. pubescens
  Avena Helictotrichon sedenense (DC.) Holub
  Avena bigarrada Avenula versicolor (Vill.) M. Laínz subsp. versicolor
  Avena borda Avena sterilis L.
  Avena de brolla Avenula pratensis (L.) Dumort. subsp. iberica (St.-Yves) O. Bolòs et Vigo
  Avena de muntanya Helictotrichon sedenense (DC.) Holub
  Avena montana Helictotrichon sedenense (DC.) Holub
  Avena muntanyenca Helictotrichon sedenense (DC.) Holub
  Avena pratense Avenula pratensis (L.) Dumort. subsp. pratensis
  Avènula bigarrada Avenula versicolor (Vill.) M. Laínz subsp. versicolor
  Avènula de prat Avenula pratensis (L.) Dumort.
  Avènula pratense Avenula pratensis (L.) Dumort.
  Avènula pubescent Avenula pubescens (Huds.) Dumort. subsp. pubescens
  Avènula solcada Avenula lodunensis (Delastre) Kerguélen
  Avet Abies alba Mill.
  Avet Picea abies (L.) Karsten subsp. abies
  Avet americà Abies grandis (Douglas ex D. Don) Lindl.
  Avet de douglas Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco
  Avet del caucas Abies nordmanniana (Steven) Spach
  Avet de vancouver Abies grandis (Douglas ex D. Don) Lindl.
  Avet gegant americà Abies grandis (Douglas ex D. Don) Lindl.
  Avet roig Picea abies (L.) Karsten subsp. abies
  Avet vermell Picea abies (L.) Karsten subsp. abies
  Azalea procumbent Loiseleuria procumbens (L.) Desv.
  Babaus Avena sterilis L. subsp. ludoviciana (Durieu) Gillet et Magne
  Babaus Avena sterilis L. subsp. sterilis
  Babol Papaver rhoeas L.
  Bàbol Lepidium draba L. subsp. draba
  Bacallà Amaranthus blitum L.
  Badaolles Thymelaea tinctoria (Pourr.) Endl.
  Badocs Antirrhinum majus L. subsp. majus
  Badola Aquilegia vulgaris L.
  Badola Rumex scutatus L. subsp. scutatus
  Badola tingitana Rumex roseus L.
  Bajoquera Phaseolus vulgaris L.
  Bajoqueta Silene saxifraga L.
  Baladre Nerium oleander L.
  Baladre Veratrum album L.
  Baladre bord Daphne gnidium L.
  Baladre de muntanya Veratrum album L.
  Balca Sparganium erectum L.
  Balca Typha angustifolia L.
  Balca Typha latifolia L.
  Balca de fulla ampla Typha latifolia L.
  Balca de fulla estreta Typha angustifolia L.
  Balca major Typha latifolia L.
  Balca ramosa Sparganium erectum L.
  Bàlec Genista balansae (Boiss.) Rouy subsp. europaea (G. López et C. E. Jarvis) O. Bolòs et Vigo
  Bàlec Genista pilosa L.
  Baleja Mantisalca salmantica (L.) Briq. et Cavill.
  Balladores Briza maxima L.
  Ballarida Hypecoum pendulum L.
  Ballarida Hypecoum procumbens L.
  Ballarida Hypecoum procumbens L. subsp. grandiflorum (Benth.) Pau
  Ballarida gitada Hypecoum procumbens L. subsp. procumbens
  Ballarida pèndula Hypecoum pendulum L.
  Ballarina Hypecoum procumbens L.
  Ballerter Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) Moris
  Ballestera Phlomis herba-venti L.
  Balloca Avena sterilis L.
  Bàlsam Aloe maculata All.
  Bàlsam Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
  Bàlsam Saxifraga fragilis Schrank
  Bàlsam Sedum telephium L.
  Bàlsam Sedum telephium L. subsp. fabaria (Koch) Kirschl.
  Bàlsam Sedum telephium L. subsp. maximum (L.) Krock.
  Bàlsam Stachys byzantina C. Koch
  Bàlsam de canó Senecio mandraliscae (Tineo) H. Jacobsen
  Bàlsam de fulla Sedum telephium L.
  Bàlsam de fulla Sedum telephium L. subsp. maximum (L.) Krock.
  Bàlsam de les cremades Aloe maculata All.
  Bàlsam del montseny Saxifraga vayredana Luizet
  Bàlsam de paret Sedum telephium L.
  Bàlsam de tall Stachys byzantina C. Koch
  Bàlsam de ungla de gat Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
  Bàlsam emparrador Boussingaultia cordifolia Ten.
  Balsamina Impatiens balfourii Hook f.
  Balsamina Impatiens balsamina L.
  Balsamina comuna Impatiens balsamina L.
  Balsamina de balfour Impatiens balfourii Hook f.
  Balsamina glandulífera Impatiens glandulifera Royle
  Balsamina salvatge; herba de santa cristina; noli me tàngere Impatiens noli-tangere L.
  Bàlsam pelut Stachys byzantina C. Koch
  Bandera espanyola Lantana camara L.
  Banderes Lantana camara L.
  Bandereta Melica minuta L. subsp. major (Parl.) Trab.
  Banderetes Stipa capensis Thunb.
  Banús fals Laburnum anagyroides Medik.
  Banya de bou Erodium cicutarium (L.) L Hér. in Aiton
  Banya de cabra Lathyrus aphaca L.
  Banya de cabra Lotus corniculatus L.
  Banya de cabra Lotus ornithopodioides L.
  Banya de cabra Trigonella foenum-graecum L.
  Banya de cabra Trigonella gladiata M. Bieb.
  Banyeta Delphinium peregrinum L.
  Barba cabruna Tragopogon porrifolius L. subsp. australis (Jord.) Nyman
  Barba cabruna Tragopogon pratensis L.
  Barba cabruna Urospermum dalechampii (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Barba de boc Aruncus dioicus (Walter) Fernald
  Barba de boc Scorzonera hispanica L. subsp. glastifolia (Gater.) Br.-Bl.
  Barba de cabra Scorzonera laciniata L.
  Barba de cabra Stipa pennata L.
  Barba de cabra Tragopogon porrifolius L. subsp. australis (Jord.) Nyman
  Barba de cabra Tragopogon pratensis L.
  Barba de frare Tragopogon porrifolius L. subsp. australis (Jord.) Nyman
  Barba de frare Tragopogon pratensis L.
  Barba d'ermità Nigella damascena L.
  Barball Scorzonera laciniata L.
  Barballa Scorzonera hispanica L.
  Barballa Scorzonera laciniata L.
  Barballa Tragopogon porrifolius L. subsp. australis (Jord.) Nyman
  Barballer Scorzonera hispanica L. subsp. crispatula (Boiss.) Nyman
  Barballera Scorzonera angustifolia L.
  Barballeres Scorzonera angustifolia L.
  Barballeres Scorzonera hispanica L.
  Barballó Lavandula latifolia Medik.
  Barbàrea Barbarea verna (Mill.) Asch.
  Barbarea vernal Barbarea verna (Mill.) Asch.
  Barbassa Centaurea pectinata L. subsp. pectinata
  Barbera Verbena officinalis L.
  Barbes de vell Globularia vulgaris L.
  Barbeta Stipa offneri Breistr.
  Barbeta Tragopogon porrifolius L. subsp. australis (Jord.) Nyman
  Barbeta Tragopogon pratensis L.
  Barbeta de prat Tragopogon pratensis L.
  Barbeta safranera Tragopogon crocifolius L.
  Bardana borda Xanthium echinatum Murray subsp. italicum (Moretti) O. Bolòs et Vigo
  Bardana borda Xanthium strumarium L.
  Bargalló Chamaerops humilis L.
  Barra Thymelaea hirsuta (L.) Endl.
  Barrella Salsola kali L. s.l.
  Barrella Salsola soda L.
  Barrella Salsola vermiculata L.
  Barrella de camí Salsola kali L. subsp. ruthenica (Iljin) Soó
  Barrella espinosa Salsola kali L. s.l.
  Barrella punxosa Salsola kali L. s.l.
  Barrella terrera Kochia prostrata (L.) Schrad.
  Barrellera Salsola soda L.
  Barrelleta Salsola vermiculata L.
  Barret de frare Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosa
  Barretera Petasites pyrenaicus (L.) G. López
  Barretets Umbilicus rupestris (Salisb.) Dandy subsp. rupestris
  Barretets de capellà Evonymus europaeus Mill.
  Barretets vermells Evonymus europaeus Mill.
  Barrets de capellà Paliurus spina-christi Mill.
  Barrets de capellà Umbilicus rupestris (Salisb.) Dandy subsp. rupestris
  Barró Stipa capensis Thunb.
  Barruler Prunus domestica L. subsp. insititia (L.) Bonnier et Layens
  Bartàs Rosa canina L. subsp. canina
  Bascallet Muscari comosum (L.) Mill.
  Basilicó Ocimum basilicum L.
  Bastanaga borda Daucus gingidium L. subsp. hispanicus (Gouan) O. Bolòs et Vigo
  Beatamaria Polygonatum odoratum (Mill.) Druce
  Beç Betula pendula Roth
  Bec de cigonya Erodium ciconium (L. et Jusl.) L'Hér. in Aiton
  Bec de cigonya Erodium malacoides (L.) L. Hér.
  Bec de cigonya Geranium sanguineum L.
  Bec de colom Geranium columbinum L.
  Bec de corb Orobanche latisquama (F. W. Schultz) Batt.
  Bec de grua Erodium ciconium (L. et Jusl.) L'Hér. in Aiton
  Bec de grua Geranium sanguineum L.
  Becs reals Camelina sativa (L.) Crantz subsp. microcarpa (DC.) Hegi et Em. Schmid
  Becs reials Camelina sativa (L.) Crantz
  Bedoll Betula pendula Roth
  Bedoll comú Betula pendula Roth
  Bella de nit Mirabilis jalapa L.
  Bella de nit Oenothera biennis L.
  Belladona Atropa belladonna L.
  Bellaombra Phytolacca dioica L.
  Belleraca Heracleum sphondylium L.
  Belleraca Heracleum sphondylium L. subsp. pyrenaicum (Lam.) Bonnier et Layens
  Belleraca pirinenca Heracleum sphondylium L. subsp. pyrenaicum (Lam.) Bonnier et Layens
  Bellugadís Agrostis stolonifera L.
  Bellugadís Briza minor L.
  Belluguet gros Briza maxima L.
  Belluguet mitjà Briza media L.
  Belluguet petit Briza minor L.
  Belluguets Briza maxima L.
  Belluguets Briza media L.
  Bellverd Kochia scoparia (L.) Schrad.
  Bellveure Kochia scoparia (L.) Schrad.
  Bengranat Teucrium botrys L.
  Bequera Tropaeolum majus L.
  Berbena Verbena officinalis L.
  Berbena de nucs florits Lippia nodiflora (L.) Rich. in Michx.
  Bersim Trifolium alexandrinum L.
  Besneula Cynoglossum creticum Mill.
  Besneula Cynoglossum officinale L.
  Besneula de fulla blanca Cynoglossum cheirifolium L.
  Besurt Sorbus aucuparia L.
  Betònica Stachys arvensis (L.) L.
  Betònica Stachys heraclea All.
  Betònica Stachys officinalis (L.) Trevis.
  Betònica alpina Stachys alpina L.
  Betònica groga Stachys alopecuros (L.) Benth. subsp. godroni (Rouy) Greut.
  Bident de vinya Bidens subalternans DC.
  Bident frondós Bidens frondosa L.
  Bignònia de flor petita Tecoma capensis (Thunb.) Lindl.
  Bignònia de flor rosa Podranea ricasoliana (Tanfani) Sprague
  Bignònia rosa Podranea ricasoliana (Tanfani) Sprague
  Bilderdíquia Polygonum aubertii L. Henry
  Biscutel·la Biscutella laevigata L.
  Biscutel·la Biscutella laevigata L. subsp. mediterranea (Jord.) Br.-Bl. et al.
  Bistorta Polygonum bistorta L.
  Bistorta Polygonum viviparum L.
  Bistorta vivípara Polygonum viviparum L.
  Bitxera borda Vincetoxicum hirundinaria Medik. subsp. intermedium (Loret et Barrandon) Markg.
  Blackstònia Blackstonia perfoliata (L.) Huds.
  Blada Acer opalus Mill.
  Blada Acer opalus Mill. subsp. granatense (Boiss.) Font Quer et Rothm.
  Blada Acer opalus Mill. subsp. opalus
  Blada de fulla petita Acer opalus Mill. subsp. granatense (Boiss.) Font Quer et Rothm.
  Blanquiella Centaurea solstitialis L. subsp. solstitialis
  Blat Triticum aestivum L.
  Blatària Verbascum blattaria L.
  Blat boig Hordeum murinum L. subsp. leporinum (Link) Arcang.
  Blat bord Aegilops triuncialis L.
  Blat bord Aegilops ventricosa Tausch
  Blat cairut Fagopyrum esculentum Moench
  Blat comú Triticum aestivum L.
  Blat de formiga Bromus diandrus Roth
  Blat de formiga Bromus madritensis L.
  Blat de formiga Bromus rubens L.
  Blat de formiga Hordeum murinum L.
  Blat de formiga Vulpia unilateralis (L.) Stace
  Blat del diable Bromus diandrus Roth
  Blat del diable Bromus madritensis L.
  Blat del dimoni Echinaria capitata (L.) Desf.
  Blat del dimoni Hordeum murinum L. subsp. leporinum (Link) Arcang.
  Blat de les Índies Zea mays L.
  Blat de moro Zea mays L.
  Blat de perdiu Aegilops ventricosa Tausch
  Blat de perdiu Gastridium ventricosum (Gouan) Schinz et Thell. subsp. ventricosum
  Blat de poll Vulpia unilateralis (L.) Stace
  Blat de sant joan Hordeum murinum L.
  Blat de sant joan Hordeum murinum L. subsp. leporinum (Link) Arcang.
  Blat de vaques Melampyrum pratense L.
  Blat dindi Zea mays L.
  Blat mill Panicum miliaceum L.
  Blat negre Fagopyrum esculentum Moench
  Blauet Centaurea cyanus L.
  Blauets Globularia cordifolia L.
  Blavet Centaurea cyanus L.
  Blavet Lythrum junceum Banks et Sol. in Russell
  Blavets Centaurium erythraea Raf. subsp. erythraea
  Blècnum Blechnum spicant (L.) Roth
  Bleda Beta vulgaris L.
  Bleda Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Bleda borda Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
  Bleda borda Emex spinosa (L.) Campd.
  Bleda boscana Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
  Bleda d’horta Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Bleda marítima Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
  Bleda porquina Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
  Bleda-rave Beta vulgaris L. subsp. vulgaris (Conditiva Group)
  Bleda salvatge Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
  Bleda vermella Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Bleda vulgar Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Bledera Beta vulgaris L.
  Bledera Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
  Blenera Phlomis lychnitis L.
  Blenera Verbascum blattaria L.
  Blenera Verbascum lychnitis L.
  Blenera Verbascum pulverulentum Vill.
  Blenera primerenca Verbascum boerhavii L.
  Blenera sinuada Verbascum sinuatum L.
  Blet Amaranthus blitum L.
  Blet Amaranthus blitum L. subsp. blitum
  Blet Amaranthus blitum L. subsp. emarginatus (Moq. ex Uline et Bray) Carretero, Muñoz Garm. et Pedrol
  Blet Amaranthus hybridus L.
  Blet Amaranthus hybridus L. subsp. bouchonii (Thell.) O. Bolòs et Vigo
  Blet Amaranthus hybridus L. subsp. paniculatus (L.) Hejny
  Blet Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Blet Amaranthus viridis L.
  Blet Chenopodium album L.
  Blet Chenopodium polyspermum L.
  Blet alt Amaranthus hybridus L.
  Blet amarant Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Blet bacallà Amaranthus blitum L.
  Blet blanc Amaranthus albus L.
  Blet blanc Amaranthus blitum L.
  Blet blanc Chenopodium album L.
  Blet blanc Chenopodium album L. subsp. album
  Blet bord Emex spinosa (L.) Campd.
  Blet de fulla petita Chenopodium opulifolium Schrad. ex Koch et Ziz
  Blet de paret Chenopodium murale L.
  Blet de paret Parietaria officinalis L. subsp. judaica (L.) Bég.
  Blet farinell Chenopodium glaucum L.
  Blet moll Atriplex hortensis L.
  Blet polisperm Chenopodium polyspermum L.
  Blet pudent Chenopodium vulvaria L.
  Blet punxent Amaranthus hybridus L.
  Blet roig Amaranthus blitum L.
  Blet rosat Atriplex rosea L.
  Blets blancs Heliotropium europaeum L.
  Blets molls Spinacia oleracea L.
  Blet verd Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Blet verd Amaranthus viridis L.
  Blet vermell Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Blincoperblinco Vinca difformis Pourr.
  Blincoperblinco Vinca major L.
  Boca de conill Antirrhinum majus L.
  Boca de drac Antirrhinum majus L.
  Boca de llop Antirrhinum majus L. subsp. majus
  Bodris Chenopodium botrys L.
  Boga de fulla ampla Typha latifolia L.
  Boga de fulla estreta Typha angustifolia L.
  Boix Buxus sempervirens L.
  Boixac Calendula officinalis L.
  Boixac de camp Calendula arvensis L.
  Boixac de jardí Calendula officinalis L.
  Boix bord Rhamnus alaternus L.
  Boix comú Buxus sempervirens L.
  Boix de núria Rhododendron ferrugineum L.
  Boixerola Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng.
  Boixerola alpina Arctostaphylos alpinus (L.) Spreng.
  Boix grèvol Ilex aquifolium L.
  Boix marí Ruscus aculeatus L.
  Boix moll Lonicera xylosteum L.
  Bojar Calendula officinalis L.
  Bojat Calendula officinalis L.
  Bolenga Echium italicum L.
  Bolenga Echium italicum L. subsp. italicum
  Bolenga borda Echium vulgare L.
  Bolenga dels arenals Echium sabulicola Pomel
  Bolenga d’itàlia Echium italicum L.
  Boleng groc Alkanna lutea Moris
  Boleng roig Alkanna tinctoria Tausch
  Boles de neu Viburnum opulus L.
  Bolig Adonis aestivalis L.
  Boligs Adonis annua L.
  Bonet blau Aquilegia vulgaris L.
  Bonet de capellà Aquilegia vulgaris L.
  Boneter Evonymus europaeus Mill.
  Bonets de capellà Aquilegia vulgaris L. subsp. vulgaris
  Bonyets Aegilops ventricosa Tausch
  Boques d’ase Antirrhinum majus L. subsp. majus
  Boques de dragó Parentucellia viscosa (L.) Caruel
  Boqueta de gos Anarrhinum bellidifolium (L.) Willd.
  Boquetes de séquia Scrophularia auriculata L. subsp. pseudoauriculata (Sennen) O. Bolòs et Vigo
  Bordiol Cistus laurifolius L.
  Borinotera erecta Micropus erectus L.
  Borraina Ramonda myconi (L.) Rchb.
  Borratja Borago officinalis L.
  Borratja borda Anchusa italica Retz.
  Borratja borda Echium vulgare L.
  Borratja de roca Ramonda myconi (L.) Rchb.
  Borrinyoles Amelanchier ovalis Medik.
  Borrisol Cerastium glomeratum Thuill.
  Borrisol Stellaria media (L.) Vill.
  Borrisol pelut Veronica hederifolia L.
  Borrissol Anagallis arvensis L.
  Borrissol Arenaria serpyllifolia L.
  Borrissol Stellaria media (L.) Vill. subsp. media
  Borrissol Veronica cymbalaria Bodard
  Borrissol Veronica persica Poiret in Lam.
  Borrissol pelut Veronica persica Poiret in Lam.
  Borró Ammophila arenaria (L.) Link subsp. arundinacea (Husnot) H. Lindb. f.
  Borró Sherardia arvensis L.
  Borró Spartina versicolor Fabre
  Borrosa Gnaphalium luteoalbum L.
  Bosses Physalis alkekengi L.
  Bosses de pastor Capsella bursa-pastoris (L.) Medik.
  Bosses vermelles Physalis alkekengi L.
  Botgeta Alyssum spinosum L.
  Botgeta Ononis spinosa L.
  Botgeta Ononis viscosa L.
  Botgeta Phagnalon saxatile (L.) Cass.
  Botgeta Santolina chamaecyparissus L.
  Botgeta alpestre Alyssum alpestre L. subsp. serpyllifolium (Desf.) Rouy et Fouc.
  Botgeta blanca Dorycnium pentaphyllum Scop. subsp. pentaphyllum
  Botgeta d’esca Phagnalon saxatile (L.) Cass.
  Botgeta esquera Phagnalon saxatile (L.) Cass.
  Botgeta pirinenca Alyssum pyrenaicum Lapeyr.
  Botgeta serpil·lifòlia Alyssum alpestre L. subsp. serpyllifolium (Desf.) Rouy et Fouc.
  Botja Artemisia campestris L.
  Botja Artemisia campestris L. subsp. glutinosa (Gay ex Bess.) Batt.
  Botja Mercurialis tomentosa L.
  Botja Ononis natrix L. subsp. natrix
  Botja Ononis natrix L. subsp. ramosissima (Desf.) Batt. et Trab.
  Botja Santolina chamaecyparissus L. subsp. pecten Rouy
  Botja Teucrium pseudochamaepitys L.
  Botja blanca Anthyllis cytisoides L.
  Botja blanca Cistus albidus L.
  Botja blanca Dorycnium pentaphyllum Scop.
  Botja blanca Helianthemum syriacum (Jacq.) Dum. Cours.
  Botja blanca Mercurialis tomentosa L.
  Botja blava Coronilla minima L. subsp. lotoides (Koch) Nyman
  Botja blava Staehelina dubia L.
  Botja bovera Artemisia campestris L. subsp. glutinosa (Gay ex Bess.) Batt.
  Botja camamilla de muntanya Santolina chamaecyparissus L. subsp. squarrosa (DC.) Nyman
  Botja de cuques Anthyllis cytisoides L.
  Botja de fer escompissos Genista biflora (Desf.) DC.
  Botja dels gitanos Artemisia campestris L.
  Botja de riera Artemisia campestris L.
  Botja de sant joan Santolina chamaecyparissus L.
  Botja d’escompissos Genista biflora (Desf.) DC.
  Botja d'escombres Dorycnium pentaphyllum Scop.
  Botja d'escombres Dorycnium pentaphyllum Scop. subsp. pentaphyllum
  Botja gran Fumana ericoides (Cav.) Gand.
  Botja groga Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
  Botja groga Inula crithmoides L.
  Botja llamenosa Artemisia campestris L.
  Botja pansera Artemisia campestris L. subsp. glutinosa (Gay ex Bess.) Batt.
  Botja peluda Dorycnium hirsutum (L.) Ser. in DC.
  Botja peluda Mercurialis tomentosa L.
  Botja petita Dorycnium pentaphyllum Scop.
  Botja pudent Artemisia herba-alba Asso
  Botja rossa Artemisia campestris L. subsp. glutinosa (Gay ex Bess.) Batt.
  Botó blau Globularia vulgaris L.
  Botó daurat Ranunculus acris L.
  Botó daurat Ranunculus macrophyllus Desf.
  Botó daurat Ranunculus repens L.
  Botó de foc Asteriscus maritimus (L.) Less.
  Botó de gos Orchis militaris L.
  Botó d'or Ranunculus acris L.
  Botó d'or Ranunculus auricomus L.
  Botó d'or Ranunculus montanus Willd.
  Botó d'or Ranunculus montanus Willd. subsp. carinthiacus (Hoppe in Sturm) Arcang.
  Botó d'or Ranunculus montanus Willd. subsp. gouanii (Willd.) O. Bolòs et Font Quer
  Botó d'or Ranunculus montanus Willd. subsp. hornschuchii (Hoppe) Vollm.
  Botó d'or Ranunculus montanus Willd. subsp. ruscinonensis (Landolt) O. Bolòs et Font Quer
  Botó d'or Ranunculus repens L.
  Botó d'or Ranunculus sceleratus L.
  Botó d'or Ranunculus serpens Schrank
  Botó d’or Ranunculus macrophyllus Desf.
  Botó d’or Ranunculus sardous Crantz
  Botó d’or de bosc Ranunculus serpens Schrank
  Botó d'or Ranunculus bulbosus L.
  Botonets Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip.
  Botonets de gos Neotinea maculata (Desf.) Stearn
  Botonets de gos Orchis maculata L.
  Botonets de gos Orchis majalis Rchb.
  Botonets de gos Orchis mascula (L.) L.
  Botonets de gos Orchis morio L.
  Botonets de gos Orchis morio L. subsp. picta (Loisel.) Arcang.
  Botonets de gos Orchis provincialis Balb. subsp. provincialis
  Botonets de gos Orchis purpurea Huds.
  Botonets de gos Orchis ustulata L.
  Botonets de gos Platanthera bifolia (L.) Rich.
  Botons Medicago scutellata (L.) Mill.
  Botons de ca Neotinea maculata (Desf.) Stearn
  Botons de ca Orchis coriophora L. subsp. fragrans (Pollini) Sudre
  Botons de ca Orchis elata Poiret subsp. sesquipedalis (Willd.) P. Fourn.
  Botons de ca Orchis maculata L.
  Botons de ca Orchis majalis Rchb.
  Botons de ca Orchis mascula (L.) L.
  Botons de ca Orchis mascula (L.) L. subsp. olbiensis (Reuter ex Barla) Asch. et Graebn.
  Botons de ca Orchis morio L.
  Botons de ca Orchis morio L. subsp. picta (Loisel.) Arcang.
  Botons de ca Orchis provincialis Balb. subsp. provincialis
  Botons de ca Orchis purpurea Huds.
  Botons de ca Orchis ustulata L.
  Botons de ca Platanthera bifolia (L.) Rich.
  Botons de frare Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
  Botons de gos Neotinea maculata (Desf.) Stearn
  Botons de gos Orchis coriophora L.
  Botons de gos Orchis coriophora L. subsp. fragrans (Pollini) Sudre
  Botons de gos Orchis elata Poiret subsp. sesquipedalis (Willd.) P. Fourn.
  Botons de gos Orchis laxiflora Lam. subsp. palustris (Jacq.) Bonnier et Layens
  Botons de gos Orchis maculata L.
  Botons de gos Orchis mascula (L.) L.
  Botons de gos Orchis mascula (L.) L. subsp. olbiensis (Reuter ex Barla) Asch. et Graebn.
  Botons de gos Orchis militaris L.
  Botons de gos Orchis morio L.
  Botons de gos Orchis morio L. subsp. picta (Loisel.) Arcang.
  Botons de gos Orchis provincialis Balb. subsp. provincialis
  Botons de gos Orchis purpurea Huds.
  Botons de gos Orchis ustulata L.
  Botons de gos Platanthera bifolia (L.) Rich.
  Botons de plata Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip.
  Botons d'or Ranunculus sardous Crantz subsp. trilobus (Desf.) Rouy et Fouc.
  Botons d’or Ranunculus aconitifolius L.
  Botons d’or Ranunculus alpestris L. subsp. alpestris
  Botons d’or Ranunculus aquatilis L. subsp. baudotii (Godr.) Ball
  Botons d’or Ranunculus arvensis L.
  Botons d’or Ranunculus glacialis L.
  Botons d’or Ranunculus gramineus L.
  Botons d’or Ranunculus hederaceus L. subsp. hederaceus
  Botons d’or Ranunculus monspeliacus L.
  Botons d’or Ranunculus muricatus L.
  Botons d’or Ranunculus thora L.
  Botons d’or Ranunculus trichophyllus Chaix
  Botons d’or d’aigua Ranunculus aquatilis L.
  Bova Cyperus difformis L.
  Bova Typha angustifolia L.
  Bova Typha latifolia L.
  Bova borda Sparganium erectum L.
  Bova borda Sparganium erectum L. subsp. erectum
  Bova borda Sparganium erectum L. subsp. neglectum (Beeby) K. Richt.
  Bova de cadires Typha angustifolia L.
  Bova de cadires Typha latifolia L.
  Bova de puros Typha latifolia L.
  Bova granotera Iris pseudacorus L.
  Braçadera Centaurea alba L.
  Bracera Centaurea aspera L.
  Bracera Centaurea aspera L. subsp. aspera
  Bracera de roca Cheirolophus intybaceus (Lam.) Dostál
  Braia pinnatífida Murbeckiella pinnatifida (Lam.) Rothm.
  Brancadella Melampyrum pratense L.
  Brancadella Odontides luteus (L.) Clairv.
  Brassera Centaurea pectinata L. subsp. pectinata
  Bràssica fruticulosa Brassica fruticulosa Cyrillo subsp. fruticulosa
  Brilloll Eleocharis palustris (L.) Roem. et Schultes
  Briònia Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  Broida Artemisia abrotanum L.
  Brom Bromus inermis Leysser
  Bromus erecte Bromus erectus Huds. subsp. erectus
  Bromus hordeaci Bromus hordeaceus L.
  Bromus inerme Bromus inermis Leysser
  Bromus madrileny Bromus madritensis L.
  Bromus ramós Bromus ramosus Huds.
  Bromus rígid Bromus diandrus Roth
  Bromus rogenc Bromus rubens L.
  Bromus teulader Bromus tectorum L.
  Bròquil Brassica oleracea L. subsp. oleracea
  Brossa Calluna vulgaris (L.) Hull
  Brossa de canonet Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn.
  Brossa femera Helichrysum italicum (Roth) G. Don f. in Loudon subsp. serotinum (Boiss.) P. Fourn.
  Brossa roja Amaranthus blitum L.
  Bruc Erica arborea L.
  Bruc Erica cinerea L.
  Bruc Erica scoparia L. subsp. scoparia
  Bruc Erica vagans L.
  Bruc arbori Erica arborea L.
  Bruc boal Erica arborea L.
  Bruc bord Erica scoparia L. subsp. scoparia
  Bruc d’aiguamoll Erica tetralix L.
  Bruc de bou Erica arborea L.
  Bruc d´escombres Erica scoparia L. subsp. scoparia
  Bruc de soques Erica arborea L.
  Bruc d'hivern Erica multiflora L.
  Bruc femella Erica scoparia L. subsp. scoparia
  Brúcol Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch
  Bruc vagant Erica vagans L.
  Bruc vermell Erica cinerea L.
  Bruga Erica scoparia L. subsp. scoparia
  Bruguerola Calluna vulgaris (L.) Hull
  Brunella blanca Prunella laciniata (L.) L.
  Brusc Ruscus aculeatus L.
  Budleia Buddleja davidii Franch.
  Bufa de llop Colutea arborescens L.
  Bufalaga Thymelaea dioica (Gouan) All.
  Bufalaga Thymelaea hirsuta (L.) Endl.
  Bufalaga Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ.
  Bufalaga Thymelaea sanamunda All.
  Bufalaga Thymelaea tinctoria (Pourr.) Endl.
  Bufalaga calicina Thymelaea calycina (Lapeyr.) Meisn. in DC.
  Bufalaga de roca Thymelaea dioica (Gouan) All.
  Bufalaga dioica Thymelaea dioica (Gouan) All.
  Bufalaga hirsuta Thymelaea hirsuta (L.) Endl.
  Bufalaga marina Thymelaea hirsuta (L.) Endl.
  Bufalaga pubescent Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ. subsp. pubescens (Guss.) Maire
  Bufalaga pubescent Thymelaea pubescens (L.) Meisn. in DC. subsp. pubescens
  Bufalaga tintòria Thymelaea tinctoria (Pourr.) Endl.
  Bufallums Scorzonera laciniata L.
  Bufallums Senecio vulgaris L.
  Bufallums Sisymbrium irio L.
  Bufanaga Pastinaca sativa L.
  Bufarrell Inula graveolens (L.) Desf.
  Bufassa Onopordum acanthium L.
  Bufassa il·lírica Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
  Bufeta Physalis alkekengi L.
  Bufeta de gos Physalis alkekengi L.
  Bugiot Thesium humifusum DC.
  Buglossa Anchusa italica Retz.
  Buglossa Anchusa undulata L. subsp. undulata
  Buglossa blava Anchusa italica Retz.
  Buglossa ondulada Anchusa undulata L. subsp. undulata
  Búgula Ajuga reptans L.
  Búixol Anemone nemorosa L.
  Buixol groc Anemone ranunculoides L.
  Bupleure angulós Bupleurum angulosum L.
  Bupleure ranunculoide Bupleurum ranunculoides L. subsp. gramineum (Vill.) Hayek
  Burbera Ribes uva-crispa L.
  Burnaga blanca Astragalus sempervirens Lam. subsp. catalaunicus (Br.-Bl.) M. Laínz
  Burniol blanc Astragalus sempervirens Lam. subsp. catalaunicus (Br.-Bl.) M. Laínz
  Cabeçuda Cyperus difformis L.
  Cabeçuda Lavandula stoechas L. subsp. stoechas
  Cabeçuda Mantisalca salmantica (L.) Briq. et Cavill.
  Cabeçuda punxada Echinaria capitata (L.) Desf.
  Cabell d´àngel Cuscuta epithymum (L.) L.
  Cabell de farigola Cuscuta epithymum (L.) L.
  Cabellera de la reina Drosanthemum floribundum (Haw.) Schwantes
  Cabelleres Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. planiflora (Ten.) Rouy
  Cabellets Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. planiflora (Ten.) Rouy
  Cabellets de farigola Cuscuta epithymum (L.) L.
  Cabells Cuscuta australis R. Br. subsp. tinei (Inzegna) Feinbrun
  Cabells Cuscuta campestris Yunck.
  Cabells Cuscuta epithymum (L.) L.
  Cabells Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. epithymum
  Cabells Cuscuta europaea L.
  Cabells d’àngel Stipa pennata L.
  Cabells de la mare de déu Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. planiflora (Ten.) Rouy
  Cabotetes Leontodon tuberosus L.
  Cabrafiguera Ficus carica L.
  Cabrera Linum tenuifolium L. subsp. suffruticosum (L.) Litard.
  Cabridella Aster tripolium L. subsp. pannonicus (Jacq.) Soó
  Cabrulles Psoralea bituminosa L.
  Cabruna Psoralea bituminosa L.
  Cabruna de llei Dictamnus albus L.
  Cabruna de llei Dictamnus hispanicus Webb ex Willk.
  Cacauet Arachis hypogaea L.
  Càdec Juniperus oxycedrus L.
  Càdec Juniperus oxycedrus L. subsp. oxycedrus
  Càdec de fruit gros Juniperus oxycedrus L. subsp. macrocarpa (Sm.) Ball
  Càdec de mar Juniperus oxycedrus L. subsp. macrocarpa (Sm.) Ball
  Cadell Turgenia latifolia (L.) Hoffm.
  Cadells Orlaya daucoides (L.) Greut.
  Cadells Orlaya grandiflora (L.) Hoffm.
  Cadells Torilis nodosa (L.) Gaertn.
  Cadells Turgenia latifolia (L.) Hoffm.
  Cadells Xanthium strumarium L.
  Cadells d’aigua Ranunculus muricatus L.
  Cadira de pastor Erinacea anthyllis Link
  Cagamuja Euphorbia lathyris L.
  Cagamutxo Thymelaea tinctoria (Pourr.) Endl.
  Caganiu Polygonum alpinum All.
  Càgola Lolium temulentum L.
  Cairat Fagopyrum esculentum Moench
  Cairell Polygonum convolvulus L.
  Cairell Trapa natans L.
  Cairell Tribulus terrestris L.
  Cairells Orlaya daucoides (L.) Greut.
  Cairells Trapa natans L.
  Caireta Lathyrus sativus L.
  Calabruix Aetheorhiza bulbosa (L.) Cass. subsp. bulbosa
  Calabruixa Allium paniculatum L.
  Calabruixa Muscari comosum (L.) Mill.
  Calabruixa Muscari neglectum Guss. ex Ten.
  Calabruixa Ornithogalum narbonense L.
  Calabruixa de cap de moro Muscari comosum (L.) Mill.
  Calabruixa dels pirineus Ornithogalum pyrenaicum L.
  Calabruixa de quaresma Muscari neglectum Guss. ex Ten.
  Calabruixa grossa Muscari comosum (L.) Mill.
  Calabruixa petita Muscari neglectum Guss. ex Ten.
  Calaguala Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. rupestre (Pourr. ex Cav.) O. Bolòs et Vigo
  Calaguala Polypodium vulgare L. subsp. serrulatum Arcang.
  Calament Satureja calamintha (L.) Scheele
  Calament Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. ascendens (Jord.) Briq.
  Calament Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. glandulosa (Req.) Gams
  Calamenta Satureja calamintha (L.) Scheele
  Calamenta Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. ascendens (Jord.) Briq.
  Calamenta Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. glandulosa (Req.) Gams
  Calamenta Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. sylvatica (Bromf.) Briq.
  Calament alpí Satureja alpina (L.) Scheele
  Calament grandiflor Satureja grandiflora (L.) Scheele subsp. grandiflora
  Calaments Satureja acinos (L.) Scheele
  Calaments Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. glandulosa (Req.) Gams
  Calcida Cirsium acaule (L.) Scop. subsp. acaule
  Calcida Cirsium arvense (L.) Scop.
  Calcida Cirsium eriophorum (L.) Scop.
  Calcida blanca Galactites tomentosa Moench
  Caldereta Narcissus tazetta L.
  Caldereta Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
  Caliptu Eucalyptus globulus Labill.
  Caliquenya Nicotiana tabacum L.
  Cal·lítrique Callitriche palustris L.
  Cama de garsa Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ.
  Cama de persa Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ.
  Camamilla Achillea ptarmica L. subsp. pyrenaica (Godr.) Heimerl
  Camamilla Matricaria recutita L.
  Camamilla Santolina chamaecyparissus L.
  Camamilla Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Camamilla Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. subsp. corymbosum
  Camamilla Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip.
  Camamil·la Matricaria recutita L.
  Camamil·la Santolina chamaecyparissus L.
  Camamilla americana Tagetes minuta L.
  Camamilla borda Achillea odorata L. subsp. odorata
  Camamilla borda Anthemis arvensis L.
  Camamilla borda Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip.
  Camamilla de botó Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Camamilla de botó gros Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Camamilla de botonets Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Camamilla de jardí Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip.
  Camamilla de mar Anthemis maritima L.
  Camamilla de muntanya Achillea ptarmica L. subsp. pyrenaica (Godr.) Heimerl
  Camamilla de muntanya Santolina chamaecyparissus L.
  Camamilla de muntanya Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Camamilla de muntanya Santolina chamaecyparissus L. subsp. pecten Rouy
  Camamilla de núria Achillea ptarmica L. subsp. pyrenaica (Godr.) Heimerl
  Camamilla de pastor Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Camamilla d’urgell Matricaria discoidea DC.
  Camamilla groga Santolina chamaecyparissus L.
  Camamilla groga Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Camamilla inodora Matricaria maritima L. subsp. inodora (L.) Dostál
  Camamilla pudent Anthemis cotula L.
  Camamilla romana Chamaemelum nobile (L.) All.
  Cama negra Asplenium adiantum-nigrum L.
  Cama-roja Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Cama-roja Cichorium intybus L.
  Cama-roja Parietaria officinalis L. subsp. judaica (L.) Bég.
  Cama-roja Polygonum persicaria L.
  Cama-roja Rhagadiolus stellatus (L.) Gaertn.
  Cama-roja del capoll Crepis vesicaria L. subsp. taraxacifolia (Thuill) Thell. ex Schinz et Keller
  Cama-roja del capollet Crepis vesicaria L. subsp. taraxacifolia (Thuill) Thell. ex Schinz et Keller
  Cama-roja roja Crepis vesicaria L. subsp. taraxacifolia (Thuill) Thell. ex Schinz et Keller
  Cama-seca Odontides luteus (L.) Clairv.
  Cambró Rhamnus cathartica L.
  Cambronera Lycium europaeum L.
  Camedris Teucrium chamaedrys L.
  Camedris Teucrium chamaedrys L. subsp. germanicum (Herm.) Rchb. f.
  Camedris Teucrium chamaedrys L. subsp. pinnatifidum (Sennen) Rchb. f.
  Camèlics Satureja acinos (L.) Scheele
  Camèlics Teucrium chamaedrys L.
  Camèlics Teucrium chamaedrys L. subsp. pinnatifidum (Sennen) Rchb. f.
  Camelina Camelina sativa (L.) Crantz
  Camelina Camelina sativa (L.) Crantz subsp. microcarpa (DC.) Hegi et Em. Schmid
  Camelina Camelina sativa (L.) Crantz subsp. sativa
  Cameneri Epilobium angustifolium L.
  Camforada Camphorosma monspeliaca L. subsp. monspeliaca
  Campana Gentiana acaulis L. subsp. alpina (Vill.) O. Bolòs et Vigo
  Campanella argentada Convolvulus lineatus L.
  Campanera cabdellada Convolvulus lanuginosus Desr.
  Campanera de sicília Convolvulus siculus L. subsp. siculus
  Campanera llanuda Convolvulus lanuginosus Desr.
  Campanera siciliana Convolvulus siculus L. subsp. siculus
  Campanera tricolor Convolvulus tricolor L. subsp. tricolor
  Campaneres Thalictrum aquilegifolium L.
  Campanes Aristolochia longa L. subsp. paucinervis (Pomel) Batt. in Batt. et Trab.
  Campaneta Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Campaneta Campanula latifolia L.
  Campaneta Campanula persicifolia L.
  Campaneta Campanula rapunculoides L.
  Campaneta Campanula rotundifolia L.
  Campaneta Campanula rotundifolia L. subsp. catalanica (Podlech) O. Bolòs et Vigo
  Campaneta Campanula rotundifolia L. subsp. rotundifolia
  Campaneta Campanula speciosa Pourr.
  Campaneta Convolvulus arvensis L.
  Campaneta alpina Campanula scheuchzeri Vill.
  Campaneta blava Aquilegia vulgaris L.
  Campaneta blava Campanula latifolia L.
  Campaneta blava Campanula persicifolia L.
  Campaneta de bosc Campanula trachelium L.
  Campaneta de fulla rodona Campanula rotundifolia L.
  Campaneta de fulla rodona Campanula rotundifolia L. subsp. catalanica (Podlech) O. Bolòs et Vigo
  Campaneta de jardí Ipomoea purpurea Roth
  Campaneta de mar Calystegia soldanella (L.) R. Br.
  Campaneta de roca Convolvulus lanuginosus Desr.
  Campaneta de temporada Ipomoea purpurea Roth
  Campaneta d'ortiga Campanula trachelium L.
  Campaneta estesa Campanula patula L. subsp. patula
  Campaneta gran Campanula speciosa Pourr.
  Campaneta gran Campanula speciosa Pourr. subsp. affinis (Schultes) Font Quer
  Campaneta gran Campanula speciosa Pourr. subsp. speciosa
  Campaneta traqueli Campanula trachelium L.
  Campaneta traqueli Trachelium caeruleum L.
  Campanetes Campanula patula L. subsp. patula
  Campanetes Campanula scheuchzeri Vill.
  Campanetes de canyar Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Campanetes de jardí Ipomoea indica (Burm.) Merr.
  Campanilla pelosa Convolvulus lineatus L.
  Campànula nana Campanula cochlearifolia Lam.
  Campànula patula Campanula patula L. subsp. patula
  Campànula recta Campanula serrata (Kit. ap. Schultes) Hendrych subsp. recta (Dulac) Podlech
  Canabassa Eupatorium cannabinum L. subsp. cannabinum
  Candela Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link
  Candelera Phlomis lychnitis L.
  Candelera Verbascum boerhavii L.
  Candelera Verbascum lychnitis L.
  Candelera Verbascum thapsus L.
  Candelers Ephedra fragilis Desf. subsp. fragilis
  Candelers Geranium divaricatum Ehrh.
  Candelers Geranium lucidum L.
  Candelers Geranium molle L. subsp. molle
  Candelers Geranium nodosum L.
  Candelers Geranium pratense L.
  Candelers Geranium pusillum Burm. f.
  Candelers Geranium pyrenaicum Burm. f.
  Candelers Geranium sylvaticum L. subsp. sylvaticum
  Candeles Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. plantaginea (All.) O. Bolòs et Vigo
  Candeleta Arisarum vulgare Targ. Tozz.
  Candell Centaurea calcitrapa L.
  Cànem Cannabis sativa L.
  Cànem bord Bidens cernua L.
  Cànem bord Eupatorium cannabinum L. subsp. cannabinum
  Cànem d’aigua Lycopus europaeus L.
  Cànem de bruixa Acanthus mollis L.
  Caní Festuca gautieri (Hackel) K. Richt.
  Canonges Valerianella carinata Loisel.
  Canonges Valerianella coronata (L.) DC.
  Canonges Valerianella eriocarpa Desv.
  Canonges de fruits peluts Valerianella eriocarpa Desv.
  Canonges punxants Valerianella echinata (L.) DC.
  Canonges rosats Valerianella discoidea (L.) Loisel.
  Cantamissa Dorycnium hirsutum (L.) Ser. in DC.
  Canterera Androsace maxima L.
  Canudet Equisetum ramosissimum Desf. subsp. ramosissimum
  Canuguera Cardamine heptaphylla (Vill.) O. E. Schulz
  Canuts Equisetum arvense L.
  Canya Arundo donax L.
  Canya Ferula communis L.
  Canya Saccharum ravennae (L.) Murray
  Canya borda Arundo plinii Turra
  Canya borda Phragmites australis (Cav.) Trin.
  Canya borda Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. australis
  Canya d’arenal Ammophila arenaria (L.) Link subsp. arundinacea (Husnot) H. Lindb. f.
  Canya dolça Sorghum bicolor (L.) Moench
  Canya dolça Sorghum halepense (L.) Pers.
  Canya farda Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. chrysanthus (Mabille) Kerguélen
  Canyafel Elaeoselinum asclepium (L.) Bertol. subsp. asclepium
  Canyaferla Ferula communis L.
  Canyaferla Ferula communis L. subsp. catalaunica (C. Vicioso) Sànchez Cuxart et Bernal
  Canyaferla Thapsia villosa L. subsp. villosa
  Canyamel Saccharum ravennae (L.) Murray
  Canyamet Suaeda vera Forssk. ex J. F. Gmel. in L.
  Canyametes Suaeda splendens (Pourr.) Gren. et Godr.
  Canya tofa Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. chrysanthus (Mabille) Kerguélen
  Canya vana Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. chrysanthus (Mabille) Kerguélen
  Canyet Eleocharis palustris (L.) Roem. et Schultes
  Canyet Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. australis
  Canyet Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. chrysanthus (Mabille) Kerguélen
  Canyet Sorghum halepense (L.) Pers.
  Canyeta d’or Asperula cynanchica L. subsp. aristata (L. f.) Bég.
  Canyís Phragmites australis (Cav.) Trin.
  Canyís Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. australis
  Canyís Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. chrysanthus (Mabille) Kerguélen
  Canyís d’aigua dolça Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. australis
  Canyís del rosselló Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. chrysanthus (Mabille) Kerguélen
  Canyoca Ammophila arenaria (L.) Link subsp. arundinacea (Husnot) H. Lindb. f.
  Canyot Phragmites australis (Cav.) Trin.
  Canyot Sorghum halepense (L.) Pers.
  Canyota Ammophila arenaria (L.) Link subsp. arundinacea (Husnot) H. Lindb. f.
  Canyota Phragmites australis (Cav.) Trin.
  Canyota Sorghum halepense (L.) Pers.
  Caparràs Delphinium staphisagria L.
  Caparrot Orobanche ramosa L.
  Cap blanc Diplotaxis erucoides (L.) DC.
  Capblau Globularia cordifolia L. subsp. cordifolia
  Cap blau Centaurea cyanus L.
  Cap-blaus Muscari neglectum Guss. ex Ten.
  Capcetes Asteriscus aquaticus (L.) Less.
  Cap de burro Lavandula stoechas L. subsp. stoechas
  Cap de frare Globularia vulgaris L. subsp. vulgaris
  Cap de gall Onobrychis caput-galli (L.) Lam.
  Cap de medusa Taeniatherum caput-medusae (L.) Nevski
  Cap de moro Muscari comosum (L.) Mill.
  Cap de mosca Clypeola jonthlaspi L.
  Cap de mosquit Clypeola jonthlaspi L.
  Cap de poll Cirsium acarna (L.) Moench
  Cap d'ase Lavandula stoechas L. subsp. stoechas
  Capellans Lepidium draba L. subsp. draba
  Capell d’aigua Hydrocotyle vulgaris L.
  Capellera Petasites pyrenaicus (L.) G. López
  Capferrada Centaurea collina L.
  Capferrada Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
  Capferrat Cirsium monspessulanum (L.) Hill
  Capil·lera Asplenium trichomanes L.
  Capil·lera negra Asplenium adiantum-nigrum L.
  Capil·lera negra Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. onopteris (L.) Heufl.
  Capironat Reseda alba L. subsp. alba
  Capironat Reseda alba L. subsp. gayana (Boiss.) Maire
  Capitana Salsola kali L. s.l.
  Cap rodó Allium sphaerocephalon L. subsp. sphaerocephalon
  Cap roig Crepis vesicaria L.
  Cap-roig Crepis vesicaria L. subsp. taraxacifolia (Thuill) Thell. ex Schinz et Keller
  Caps blancs Alyssum maritimum (L.) Lam. subsp. maritimum
  Caps blaus Centaurea jacea L.
  Caps blaus Globularia cordifolia L.
  Caps blaus Globularia cordifolia L. subsp. cordifolia
  Caps d'ase Cirsium eriophorum (L.) Scop.
  Caps d'ase Lavandula stoechas L. subsp. pedunculata (Mill.) Samp. ex Rozeira
  Caps d’ase Echium vulgare L. subsp. argentae (Pau) Font Quer
  Caps de burro Centaurea aspera L. subsp. aspera
  Caps de burro Centaurea collina L.
  Caps de burro Centaurea jacea L.
  Caps de burro Centaurea jacea L. subsp. dracunculifolia (Dufour) A. et O. Bolòs
  Caps de burro Centaurea pectinata L. subsp. pectinata
  Caps de lloba Cirsium eriophorum (L.) Scop.
  Capsigranyera Teucrium polium L. subsp. polium
  Caps rodons Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. plantaginea (All.) O. Bolòs et Vigo
  Caputxes Aristolochia rotunda L.
  Caputxí morat Orchis maculata L.
  Caputxí morat Orchis morio L.
  Caputxina Tropaeolum majus L.
  Caputxina olorosa Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.
  Caputxina tacada Neotinea maculata (Desf.) Stearn
  Caqui Diospyros kaki L. f.
  Caquier Diospyros kaki L. f.
  Caquier bord Diospyros virginiana L.
  Carabassa de fregalls Luffa aegyptiaca Mill.
  Carabassa d’esponja Luffa aegyptiaca Mill.
  Carabassera de séquia Nymphaea alba L.
  Carabassera d’esponja Luffa aegyptiaca Mill.
  Carabasseta de barranc Aristolochia longa L. subsp. paucinervis (Pomel) Batt. in Batt. et Trab.
  Carabasseta de pobre Aristolochia longa L. subsp. paucinervis (Pomel) Batt. in Batt. et Trab.
  Carabassina Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  Cara de vedella Antirrhinum majus L.
  Caragola Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. glandulosum (Cav. in Lam.) O. Bolòs et Vigo
  Caragola Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. rupestre (Pourr. ex Cav.) O. Bolòs et Vigo
  Caragola de codina Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. glandulosum (Cav. in Lam.) O. Bolòs et Vigo
  Caramono Ophrys speculum Link
  Caramuixa Asphodelus aestivus Brot.
  Caramuixa Asphodelus albus Mill.
  Carbassa pudent Aristolochia rotunda L.
  Carbassera de rabequet Cucurbita maxima Duch. in Lam.
  Carbassera d’esponja Luffa aegyptiaca Mill.
  Carbassera o carbassonera (segons varietat) Cucurbita pepo L.
  Carbasser bord Ecballium elaterium (L.) A. Rich. in Bory
  Carbassí Ecballium elaterium (L.) A. Rich. in Bory
  Carbassina Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  Carbassó Aristolochia longa L. subsp. paucinervis (Pomel) Batt. in Batt. et Trab.
  Carcera Ampelodesmos mauritanica (Poiret) T. Durand et Schinz
  Card Carduus defloratus L.
  Card Carduus nigrescens Vill.
  Card Cirsium eriophorum (L.) Scop. subsp. richterianum (Gillot) Petrak
  Cardalloba Onopordum acanthium L.
  Cardamina alpina Cardamine bellidifolia L. subsp. alpina (Willd.) B. M. G.Jones
  Cardamina amarga Cardamine amara L.
  Cardamina amargant Cardamine amara L.
  Cardamina pirinenca Cardamine raphanifolia Pourr. subsp. raphanifolia
  Cardàmine amargant Cardamine amara L. subsp. olotensis O. Bolòs
  Cardàmine hirsuta Cardamine hirsuta L.
  Cardanxa de boles Echium creticum L.
  Cardassa Onopordum acaulon L.
  Cardassa Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
  Cardassa Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Cardassa blanca Onopordum acaulon L.
  Cardassot Leuzea centauroides (L.) Holub
  Card beneit Cnicus benedictus L.
  Card blanc Galactites tomentosa Moench
  Card blau Echinops ritro L. subsp. ritro
  Card blau Eryngium bourgatii Gouan
  Card burral Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Card calapoter Tyrimnus leucographus (L.) Cass.
  Card calcida Cirsium vulgare (Savi) Ten.
  Card cardener Carlina acaulis L. subsp. caulescens (Lam.) Schübl et Martens
  Card carlinoide Carduus carlinoides Gouan subsp. carlinoides
  Card cigrell Carlina corymbosa L. subsp. hispanica (Lam.) O. Bolòs et Vigo
  Card clapat Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Card coler Cynara cardunculus L.
  Card cresp Carduus crispus L. subsp. occidentalis Chass. et Arènes
  Card d’arenal Eryngium maritimum L.
  Card d'ase Cirsium vulgare (Savi) Ten.
  Card d’ase Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
  Card d’ase tuberós Cirsium tuberosum (L.) All. subsp. tuberosum
  Card de cucs Cirsium vulgare (Savi) Ten.
  Card deflorat Carduus defloratus L.
  Card de moro Scolymus hispanicus L.
  Card de platja Eryngium maritimum L.
  Card d´eriçó Arctium lappa L.
  Card d'eriçó Echinops sphaerocephalus L. subsp. sphaerocephalus
  Card de sant miquel Atractylis humilis L. subsp. humilis
  Card d'esca Echinops ritro L. subsp. ritro
  Card de xeremia Galactites tomentosa Moench
  Card d'herba Cynara cardunculus L.
  Card eburni Silybum eburneum Coss. et Durieu
  Cardelina Scolymus hispanicus L.
  Cardellet Scolymus hispanicus L.
  Cardellina Scolymus hispanicus L.
  Card eriçat Echinops sphaerocephalus L. subsp. sphaerocephalus
  Card estrellat Centaurea calcitrapa L.
  Card estrellat Centaurea solstitialis L. subsp. solstitialis
  Cardet Scabiosa stellata L. subsp. stellata
  Cardet Scolymus hispanicus L.
  Cardeta Scabiosa stellata L. subsp. stellata
  Cardet de mont Atractylis humilis L. subsp. humilis
  Cardets bords Scolymus maculatus L.
  Card fuell Carlina corymbosa L. subsp. hispanica (Lam.) O. Bolòs et Vigo
  Card fuell Carthamus lanatus L. subsp. lanatus
  Card gallofer Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Card girgoler Eryngium campestre L.
  Cardiga Onopordum acanthium L.
  Cardiga Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
  Cardigàs Carlina acanthifolia All. subsp. cynara (Pourr. ex Duby) Arcang.
  Cardigàs Onopordum acanthium L.
  Cardigassa Cirsium eriophorum (L.) Scop.
  Cardigassa Cirsium eriophorum (L.) Scop. subsp. richterianum (Gillot) Petrak
  Cardigassa blanca Cirsium glabrum DC.
  Cardigassa comuna Cirsium eriophorum (L.) Scop. subsp. richterianum (Gillot) Petrak
  Cardigassa tuberosa Cirsium tuberosum (L.) All. subsp. tuberosum
  Cardiguera Carlina acanthifolia All. subsp. cynara (Pourr. ex Duby) Arcang.
  Cardiguera Carlina acaulis L. subsp. caulescens (Lam.) Schübl et Martens
  Card lleter Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Card marí Eryngium maritimum L.
  Card marià Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Card negre Carduus nigrescens Vill.
  Card nigrescent Carduus nigrescens Vill.
  Card nigrescent Carduus nigrescens Vill. subsp. nigrescens
  Cardo Dipsacus fullonum L. subsp. fullonum
  Cardó Dipsacus fullonum L. subsp. fullonum
  Cardot Carlina vulgaris L. subsp. vulgaris
  Cardot Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Cardot carlinoide Carduus carlinoides Gouan subsp. carlinoides
  Cardot gros Onopordum acanthium L.
  Cardot il·líric Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
  Cardot tenuïflor Carduus tenuiflorus Curtis
  Card panical Eryngium campestre L.
  Card trompeter Galactites tomentosa Moench
  Card tucà Echinops sphaerocephalus L. subsp. sphaerocephalus
  Càrex blanc Carex alba Scop.
  Càrex canescent Carex curta Gooden
  Càrex corbat Carex curvula All.
  Càrex cuprí Carex vulpina L. subsp. cuprina (Heuff.) O. Bolòs et Vigo
  Càrex cúrvula Carex curvula All.
  Càrex de bosc Carex sylvatica Huds.
  Càrex de link Carex distachya Desf.
  Càrex de rabosa Carex vulpina L. subsp. cuprina (Heuff.) O. Bolòs et Vigo
  Càrex d'haller Carex halleriana Asso
  Càrex distant Carex distans L.
  Càrex divís Carex divisa Huds.
  Càrex filiforme Carex lasiocarpa Ehrh.
  Càrex glauc Carex flacca Schreber
  Càrex granític Carex sempervirens Vill. subsp. pseudotristis (Domin) Pawl.
  Càrex groc Carex flava L.
  Càrex hallerià Carex halleriana Asso
  Càrex humil Carex humilis Leysser
  Càrex muricat Carex muricata L.
  Càrex negre Carex atrata L.
  Càrex ombrós Carex umbrosa Host
  Càrex pèndul Carex pendula Huds.
  Càrex sempervirent Carex sempervirens Vill.
  Càrex sempreverd Carex sempervirens Vill.
  Càrex silvàtic Carex sylvatica Huds.
  Càrex silvàtic Carex sylvatica Huds. subsp. sylvatica
  Càrex tenuïfoli Carex halleriana Asso
  Cargola Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér.
  Cargola Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. glandulosum (Cav. in Lam.) O. Bolòs et Vigo
  Cargola cicutària Erodium cicutarium (L.) L Hér. in Aiton
  Cargola d’agullets Erodium botrys (Cav.) Bertol.
  Cargola de montserrat Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. rupestre (Pourr. ex Cav.) O. Bolòs et Vigo
  Cargola de roca Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér.
  Cargola moscada Erodium moschatum (L.) L´Hér. in Aiton
  Cargola sanguínia Erodium sanguis-christi Sennen
  Carlina Carlina acanthifolia All. subsp. cynara (Pourr. ex Duby) Arcang.
  Carlina borda Carlina acaulis L. subsp. caulescens (Lam.) Schübl et Martens
  Carlina cínara Carlina acanthifolia All. subsp. cynara (Pourr. ex Duby) Arcang.
  Carlina corimbosa Carlina corymbosa L. subsp. hispanica (Lam.) O. Bolòs et Vigo
  Carlina de muntanya Carlina acanthifolia All. subsp. cynara (Pourr. ex Duby) Arcang.
  Carlina durada Carlina acanthifolia All. subsp. cynara (Pourr. ex Duby) Arcang.
  Carlina petita Carlina vulgaris L. subsp. vulgaris
  Carlina vulgar Carlina vulgaris L. subsp. vulgaris
  Carnera borda Onopordum acanthium L.
  Carnera borda Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
  Carnosa Sambucus ebulus L.
  Carolí Populus deltoides Marshall
  Carolina Coronilla valentina L. subsp. glauca (L.) Batt. in Batt. et Trab.
  Carolina Populus deltoides Marshall
  Carolina de jardí Coronilla valentina L. subsp. glauca (L.) Batt. in Batt. et Trab.
  Carolina junciforme Coronilla juncea L.
  Carpí Carpinus betulus L.
  Carpinus Carpinus betulus L.
  Carquèxia Chamaespartium sagittale (L.) P. E. Gibbs
  Carquèxia Chamaespartium sagittale (L.) P. E. Gibbs subsp. delphinense (Verlot) O. Bolòs et Vigo
  Carrasca Quercus ilex L. subsp. ballota (Desf.) Samp.
  Carrasca surera Quercus suber L.
  Carraspic Iberis amara L.
  Carraspic Iberis saxatilis L. subsp. saxatilis
  Carraspic ciliat Iberis ciliata All.
  Carraspic ciliat Iberis ciliata All. subsp. ciliata
  Carraspic espatulat Iberis spathulata DC. in Lam. et DC.
  Carraspic linifoli Iberis linifolia L. subsp. dunalii (Bubani) Valdés
  Carraspic saxàtil Iberis saxatilis L. subsp. saxatilis
  Carraspic sempreverd Iberis sempervirens L.
  Carretons Orlaya daucoides (L.) Greut.
  Carrís Phragmites australis (Cav.) Trin.
  Càrritx Ampelodesmos mauritanica (Poiret) T. Durand et Schinz
  Càrritx Phragmites australis (Cav.) Trin.
  Càrritx bord Oryzopsis coerulescens (Desf.) Hackel
  Carrossí Echium calycinum Viv.
  Carrota Daucus carota L.
  Carrota Daucus carota L. subsp. sativus (Hoffm.) Arcang.
  Carrota borda Daucus carota L. subsp. carota
  Carsos Cirsium arvense (L.) Scop.
  Cartellatge Viburnum lantana L.
  Carxofa borda Leuzea conifera (L.) DC. in Lam. et DC.
  Carxofa de burro Onopordum acaulon L.
  Carxofa de burro Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Carxofa de muntanya Leuzea conifera (L.) DC. in Lam. et DC.
  Carxofera Cynara scolymus L.
  Carxofera borda Cynara cardunculus L.
  Carxofeta Leuzea conifera (L.) DC. in Lam. et DC.
  Carxofetes Centaurea boissieri DC. subsp. mariolensis (Rouy) Dostál var. pinae (Pau) O. Bolòs et Vigo
  Cascall Papaver somniferum L.
  Cascall Papaver somniferum L. subsp. setigerum (DC.) Arcang.
  Cascall Papaver somniferum L. subsp. somniferum
  Cascall banyut Glaucium corniculatum (L.) J. H. Rudolph
  Cascall bord Papaver somniferum L. subsp. setigerum (DC.) Arcang.
  Cascall cornut Glaucium corniculatum (L.) J. H. Rudolph
  Cascall de riera Glaucium flavum Crantz
  Cascall marí Glaucium flavum Crantz
  Cascall morat Roemeria hybrida (L.) DC.
  Cascall petit Papaver alpinum L.
  Cascall petit Papaver alpinum L. subsp. rhaeticum (Leresche) Markgr.
  Cascaula Genista hispanica L. subsp. hispanica
  Cascavells Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Castanya d'aigua Trapa natans L.
  Castanya d’aigua Orlaya daucoides (L.) Greut.
  Castanya de terra Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon
  Castanyer Castanea sativa Mill.
  Castanyer bord Aesculus hippocastanum L.
  Castanyer d´índia Aesculus hippocastanum L.
  Castanyola Bunium bulbocastanum L.
  Castanyola Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon
  Castanyola Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. majus
  Castanyola Cyperus difformis L.
  Castanyola Cyperus longus L.
  Castanyola Cyperus rotundus L.
  Castanyola baleàrica creïllera de marge Bunium bulbocastanum L.
  Castanyola de mont Thalictrum tuberosum L.
  Catalina Scolymus maculatus L.
  Catalinoia Scolymus maculatus L.
  Catalpa Catalpa bignonioides Walt.
  Catameus Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. ascendens (Jord.) Briq.
  Catameus Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. glandulosa (Req.) Gams
  Catapodi Catapodium marinum (L.) F. T. Hubbard
  Catxalagua Centaurium erythraea Raf. subsp. erythraea
  Catxurrera Turgenia latifolia (L.) Hoffm.
  Catxurrera menor Torilis leptophylla (L.) Rchb. f.
  Catxurros Torilis nodosa (L.) Gaertn.
  Ccèstrum parqui Cestrum parqui L’Hér.
  Ceba Allium cepa L.
  Ceba d'ase Urginea maritima (L.) Baker
  Ceba de serp Allium sphaerocephalon L. subsp. sphaerocephalon
  Ceballot Allium schoenoprasum L.
  Ceba marina Urginea maritima (L.) Baker
  Ceba marina autumnal Scilla autumnalis L.
  Ceba porrera Urginea maritima (L.) Baker
  Cebes Sempervivum arachnoideum L.
  Cebes Sempervivum montanum L. subsp. montanum
  Cebes Sempervivum tectorum L.
  Cebollí Allium schoenoprasum L.
  Cebollí Asphodelus fistulosus L. subsp. fistulosus
  Cedre Cedrus atlantica (Endl.) Carrière
  Cedre Cedrus libani A. Rich.
  Cedre de l'atles Cedrus atlantica (Endl.) Carrière
  Cedre de l'himalàia Cedrus deodara (D. Don) G. Don.
  Cedre d’olor Larix decidua Mill.
  Cefalària Cephalaria leucantha (L.) roem. et Schultes
  Celiandre Coriandrum sativum L.
  Celidònia Chelidonium majus L.
  Cels estrellats Aster pilosus Willd.
  Cendrosa Fumaria parviflora Lam.
  Cenigrec Trigonella foenum-graecum L.
  Cenizo Chenopodium urbicum L.
  Centaura Blackstonia perfoliata (L.) Huds.
  Centaura Centaurium erythraea Raf.
  Centaura Centaurium erythraea Raf. subsp. erythraea
  Centaura Centaurium erythraea Raf. subsp. majus (Hoffmanns. et Link) M. Laínz
  Centaura Centaurium pulchellum (Sw.) Druce
  Centaura Centaurium pulchellum (Sw.) Druce subsp. pulchellum
  Centaura Centaurium pulchellum (Sw.) Druce subsp. tenuiflorum (Hoffmanns. et Link) Maire
  Centaura d’aigua Lythrum junceum Banks et Sol. in Russell
  Centaura de torrent Lythrum junceum Banks et Sol. in Russell
  Centaura groga Blackstonia perfoliata (L.) Huds.
  Centaura imperfoliada Blackstonia perfoliata (L.) Huds. subsp. imperfoliata (L. f.) Franco et Rocha Afonso
  Centaura latifòlia Centaurium pulchellum (Sw.) Druce subsp. tenuiflorum (Hoffmanns. et Link) Maire
  Centàurea Centaurea boissieri DC. subsp. mariolensis (Rouy) Dostál var. pinae (Pau) O. Bolòs et Vigo
  Centàurea Centaurea jacea L. subsp. dracunculifolia (Dufour) A. et O. Bolòs
  Centàurea Centaurea jacea L. subsp. vinyalsii (Sennen) O. Bolòs, Nuet et Panareda
  Centàurea Centaurea montana L.
  Centàurea Centaurea paniculata L.
  Centàurea Centaurea paniculata L. subsp. leucophaea (Jord.) Briq.
  Centàurea alba Centaurea alba L.
  Centàurea intibàcia Cheirolophus intybaceus (Lam.) Dostál
  Centàurea jàcea Centaurea jacea L.
  Centàurea jàcea Centaurea jacea L. subsp. vinyalsii (Sennen) O. Bolòs, Nuet et Panareda
  Centàurea linifòlia Centaurea linifolia L.
  Centàurea mariolenca Centaurea boissieri DC. subsp. mariolensis (Rouy) Dostál var. pinae (Pau) O. Bolòs et Vigo
  Centàurea menor Centaurium erythraea Raf. subsp. erythraea
  Centàurea montana Centaurea montana L.
  Centàurea montana Centaurea montana L. subsp. montana
  Centàurea paniculada Centaurea paniculata L.
  Centàurea solsticial Centaurea solstitialis L. subsp. solstitialis
  Centàurea uniflora Centaurea uniflora L. subsp. emigrantis (Bubani) Pau et Font Quer ex Font Quer
  Centauri pulcre Centaurium pulchellum (Sw.) Druce
  Centengrana Herniaria hirsuta L.
  Cent-en-grana Herniaria glabra L.
  Centinòdia Polygonum aviculare L.
  Cent nusos de la mar Polygonum maritimum L.
  Centrant pedrós Centranthus calcitrapae (L.) Dufr.
  Cep Vitis vinifera L.
  Cepea Sedum cepaea L.
  Cepell Erica multiflora L.
  Cepell Erica scoparia L. subsp. scoparia
  Cerasti aglomerat Cerastium glomeratum Thuill.
  Cerasti alpí Cerastium alpinum L.
  Cerasti de font Cerastium fontanum Baumg.
  Cerasti de font Cerastium fontanum Baumg. subsp. vulgare (Hartm.) Greut. et Burdet
  Cerasti erecte Moenchia erecta (L.) Gaertn.
  Cerasti menut Cerastium pumilum Curtis
  Cerasti pirinenc Cerastium latifolium L. subsp. pyrenaicum (Gay) Font Quer
  Cerasti semidecandre Cerastium semidecandrum L.
  Ceratocèfal Ranunculus falcatus L.
  Cerfull Anthriscus cerefolium (L.) Hoffm.
  Cerfull bord Anthriscus sylvestris (L.) Hoffm. subsp. sylvestris
  Cerfull salvatge Anthriscus sylvestris (L.) Hoffm. subsp. sylvestris
  Ceriflor Cerinthe major L.
  Cerreig Echinochloa colona (L.) Link
  Cerreig Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv. subsp. crus-galli
  Cerreig Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv. subsp. oryzoides (Ard.) O. Bolòs et Masclans
  Cerretes Tragus racemosus (L.) All.
  Cervària Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr.
  Cervellina Catananche caerulea L.
  Cerverina Arnoseris minima (L.) Schweigg. et Koerte
  Cerverina Catananche caerulea L.
  Cerverina Plantago coronopus L. subsp. coronopus
  Cervina Plantago coronopus L. subsp. coronopus
  Cervina menuda Coronopus didymus (L.) Sm.
  Cesquera Saccharum ravennae (L.) Murray
  Cèstrum Cestrum parqui L’Hér.
  Cèstrum groc Cestrum parqui L’Hér.
  Cibulet Allium schoenoprasum L.
  Cicèrbita Mycelis muralis (L.) Dumort.
  Ciclamen napolità Cyclamen hederifolium Ait.
  Cicuta Conium maculatum L.
  Cidrac Melissa officinalis L. subsp. officinalis
  Cidrera Melissa officinalis L. subsp. officinalis
  Cigala Catananche caerulea L.
  Cigala Leuzea conifera (L.) DC. in Lam. et DC.
  Cigronera Cicer arietinum L.
  Cigrons imperials Tribulus terrestris L.
  Cinc-en-rama Potentilla reptans L.
  Cinc llagues Silene gallica L.
  Cinerària Senecio cineraria DC. subsp. cineraria
  Cinosur Cynosurus echinatus L.
  Cintes Phalaris arundinacea L.
  Circaea Circaea lutetiana L.
  Cirer Prunus avium (L.) L.
  Cirer bord Prunus mahaleb L.
  Cirer bord Prunus padus L.
  Cirer de guilla Prunus mahaleb L.
  Cirerer Prunus avium (L.) L.
  Cirerer bord Prunus padus L.
  Cirerer d´arboç Arbutus unedo L.
  Cirerer de betlem Ruscus aculeatus L.
  Cirerer de guineu Prunus mahaleb L.
  Cirerer de pastor Arbutus unedo L.
  Cirerer de pastor Crataegus monogyna Jacq.
  Cirerer de santa llúcia Prunus mahaleb L.
  Cireres de burro Trifolium incarnatum L.
  Cireres de ruc Trifolium incarnatum L.
  Cireretes Solanum nigrum L. subsp. nigrum
  Cireretes de pastor Lonicera pyrenaica L.
  Cirerets Trachelium caeruleum L.
  Cirerola Ribes alpinum L.
  Cirerol bord Prunus padus L.
  Ciri Typha angustifolia L.
  Cirialera Arthrocnemum fruticosum (L.) Moq.
  Cirialera Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) Moris
  Cirialera Arthrocnemum perenne (Mill.) Moss subsp. alpini (Lag.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Cirialera Salicornia patula Duval-Jouve
  Cirialera comuna Arthrocnemum fruticosum (L.) Moq.
  Cirialera decumbent Arthrocnemum perenne (Mill.) Moss subsp. alpini (Lag.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Cirialera glauca Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) Moris
  Cirialera herbàcia Salicornia patula Duval-Jouve
  Cistellet de plata Iberis sempervirens L.
  Citinet Cytinus hypocistis (L.) L. s.l.
  Citís platejat Argyrolobium zanonii (Turra) P. W. Ball
  Citró Erucastrum nasturtiifolium (Poiret) O. E. Schulz
  Citró Hirschfeldia incana (L.) Lagrèze-Fossat
  Citró Raphanus raphanistrum L.
  Citró Rapistrum rugosum (L.) All.
  Citró Rapistrum rugosum (L.) All. subsp. orientale (L.) Arcang.
  Citró Senecio vulgaris L.
  Citró Sisymbrium irio L.
  Citronella Melissa officinalis L. subsp. officinalis
  Citroner Citrus medica (L.) Burm.
  Civada Avena sativa L.
  Civada Avena sterilis L.
  Civada borda Avena barbata Pott ex Link in Schrad.
  Civada borda Avena sterilis L.
  Civada borda Avena sterilis L. subsp. ludoviciana (Durieu) Gillet et Magne
  Civada borda Avena sterilis L. subsp. sterilis
  Civada borda Avenula pubescens (Huds.) Dumort. subsp. pubescens
  Civada borda Bromus diandrus Roth subsp. maximus (Desf.) Soó
  Civada dels prats Avenula pratensis (L.) Dumort.
  Civada de muntanya Helictotrichon sedenense (DC.) Holub
  Civada de ratolí Bromus madritensis L.
  Civadella Bromus diandrus Roth
  Civadella Bromus diandrus Roth subsp. maximus (Desf.) Soó
  Civadeta borda Hordeum murinum L.
  Claus de crist Passiflora caerulea L.
  Claus de gos Tribulus terrestris L.
  Claus de l’infern Passiflora caerulea L.
  Clavell Dianthus caryophyllus L. subsp. caryophyllus
  Clavell Dianthus pungens L.
  Clavell Dianthus pyrenaicus Pourr.
  Clavell Dianthus pyrenaicus Pourr. subsp. attenuatus (Sm.) Bernal, M. Laínz et Muñoz Garm.
  Clavell blanc Dianthus hyssopifolius L. subsp. hyssopifolius
  Clavell català Dianthus pyrenaicus Pourr. subsp. attenuatus (Sm.) Bernal, M. Laínz et Muñoz Garm.
  Clavell de balma Petrocoptis crassifolia Rouy subsp. montsicciana (O. Bolòs et Rivas Mart.) O. Bolòs et Vigo
  Clavell de bosc Dianthus armeria L. subsp. armeria
  Clavell de gitana Dianthus barbatus L. subsp. barbatus
  Clavell deltoide Dianthus deltoides L.
  Clavell de muntanya Dianthus seguieri Vill.
  Clavell de pastor Dianthus carthusianorum L.
  Clavell de pastor Dianthus hyssopifolius L. subsp. hyssopifolius
  Clavell de pastor Dianthus pungens L.
  Clavell de pastor Dianthus pyrenaicus Pourr.
  Clavell de pastor Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood subsp. nanteuilii (Burnat) O. Bolòs et Vigo
  Clavell de pom Dianthus barbatus L. subsp. barbatus
  Claveller Dianthus caryophyllus L. subsp. caryophyllus
  Clavellet Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood subsp. nanteuilii (Burnat) O. Bolòs et Vigo
  Clavellet de la ziga-zaga Velezia rigida L.
  Clavellet prolífer Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood s.l.
  Clavellet prolífer Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood subsp. nanteuilii (Burnat) O. Bolòs et Vigo
  Clavellet prolífer Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood subsp. prolifera
  Clavellina Dianthus caryophyllus L. subsp. caryophyllus
  Clavellina Dianthus caryophyllus L. subsp. sylvestris (Wulfen in Jacq.) Rouy et Fouc.
  Clavellina Dianthus pungens L.
  Clavellina Dianthus pyrenaicus Pourr.
  Clavellina borda Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood subsp. nanteuilii (Burnat) O. Bolòs et Vigo
  Clavellina de mort Calendula officinalis L.
  Clavellina prima Dianthus pyrenaicus Pourr. subsp. pyrenaicus
  Clavelliner Dianthus pungens L.
  Clavelliner Dianthus pyrenaicus Pourr.
  Clavell llanut Lychnis coronaria (L.) Desr. in Lam.
  Clavell pirinenc Dianthus pyrenaicus Pourr. subsp. pyrenaicus
  Clavell punxent Dianthus pungens L.
  Clavell salvatge Dianthus armeria L. subsp. armeria
  Clavells de crist Passiflora caerulea L.
  Clavell vermell Dianthus carthusianorum L.
  Clavell violaci Limodorum abortivum (L.) Sw.
  Clematítide Aristolochia clematitis L.
  Clemens Satureja calamintha (L.) Scheele
  Clinopodi Satureja vulgaris (L.) Fritsch subsp. vulgaris
  Clop Populus nigra L.
  Clora Blackstonia perfoliata (L.) Huds.
  Clora Blackstonia perfoliata (L.) Huds. subsp. perfoliata
  Coa de gat Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Coa de moix Tradescantia fluminensis Velloso
  Coa de rata Plantago major L. subsp. major
  Coa de rossí Equisetum palustre L.
  Coca de la mar Limonium minutum (L.) Chaz.
  Coca marina Limonium minutum (L.) Chaz.
  Cocleària Cochlearia officinalis L. subsp. pyrenaica (DC.) Rouy et Fouc.
  Cocleària menor Cochlearia officinalis L. subsp. pyrenaica (DC.) Rouy et Fouc.
  Cocous Antirrhinum molle L.
  Codonyer Cydonia oblonga Mill.
  Codonyer del japó Chaenomeles japonica (Thunb.) Lindl.
  Coets Typha angustifolia L.
  Cogombrera Cucumis sativus L.
  Cogombre salvatge Ecballium elaterium (L.) A. Rich. in Bory
  Coixí de frare Erinacea anthyllis Link
  Coixí de monja Astragalus tragacantha L.
  Coixí de monja Erinacea anthyllis Link
  Coixinets de monja Dianthus pungens L. subsp. pungens
  Col Brassica oleracea L.
  Col arrissada Brassica oleracea L. subsp. oleracea
  Col borda Brassica oleracea L. subsp. robertiana (Gay) Rouy et Foucaud
  Col borda Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Col bufera Eruca vesicaria (L.) Cav.
  Col de bestiar Brassica oleracea L.
  Col de bou Brassica oleracea L.
  Col de brussel·les Brassica oleracea L. subsp. oleracea
  Col de cabdell Brassica oleracea L. subsp. oleracea
  Colera Vaccaria hispanica (Mill.) Rauschert
  Colet Vaccaria hispanica (Mill.) Rauschert
  Coleta Bergia capensis L.
  Coleta Hypochoeris radicata L.
  Coleta Lepidium draba L. subsp. draba
  Coleta Lotus ornithopodioides L.
  Coleta Moricandia arvensis (L.) DC. subsp. arvensis
  Coleta de mar Calystegia soldanella (L.) R. Br.
  Coleta de sembrat Vaccaria hispanica (Mill.) Rauschert
  Coleta punxosa Picris echioides L.
  Coletxó gros Moricandia moricandioides (Boiss.) Heywood subsp. cavanillesiana (Font i Quer et A. Bolòs) Greut. et Burdet
  Coletxó gros Moricandia moricandioides (Boiss.) Heywood subsp. moricandioides
  Colgafocs Cistus clusii Dunal
  Col-i-flor Brassica oleracea L. subsp. oleracea
  Colís Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Colís Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
  Colissos Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Colitx Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Colitxos Silene latifolia Poiret
  Colitxos Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Colitxos Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. prostrata (Gaudin) Schinz et Thell.
  Colitxos Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
  Collblau Muscari neglectum Guss. ex Ten.
  Coll de colom blanc Ornithogalum narbonense L.
  Coll de colom mascle Ornithogalum narbonense L.
  Colletja bona Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
  Colletja de pastor Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
  Colletxó Moricandia arvensis (L.) DC. subsp. arvensis
  Colletxó gros Moricandia moricandioides (Boiss.) Heywood subsp. cavanillesiana (Font i Quer et A. Bolòs) Greut. et Burdet
  Colletxó gros Moricandia moricandioides (Boiss.) Heywood subsp. moricandioides
  Colobrina Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  Coloma Linaria triphylla (L.) Mill.
  Colometes Linaria triphylla (L.) Mill.
  Colomina Fumaria bastardii Boreau in Duch.
  Colomina Fumaria gaillardotii Boiss.
  Còlquic Colchicum autumnale L. subsp. autumnale
  Còlquic dels pirineus Merendera montana (L.) Lange
  Còlquic pirinenc Merendera montana (L.) Lange
  Col silvestre Brassica oleracea L. subsp. robertiana (Gay) Rouy et Foucaud
  Coltell Gladiolus communis L. subsp. communis
  Coltell groc Iris pseudacorus L.
  Coltell marí Iris spuria L. subsp. maritima P. Fourn.
  Coltell vermell Gladiolus communis L.
  Coltell vermell Gladiolus illyricus Koch
  Coltell vermell Gladiolus italicus Mill.
  Col verda Brassica oleracea L. subsp. oleracea
  Colza Brassica rapa L.
  Colza Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
  Comí Carum carvi L.
  Comí Chaerophyllum hirsutum L.
  Comí Cuminum cyminum L.
  Comí Meum athamanticum Jacq. subsp. athamanticum
  Comí Myrrhis odorata (L.) Scop.
  Comí Pimpinella saxifraga L.
  Comí Seseli tortuosum L.
  Comí barrat Meum athamanticum Jacq. subsp. athamanticum
  Comí castellà Cuminum cyminum L.
  Comí cornut Hypecoum procumbens L. subsp. grandiflorum (Benth.) Pau
  Comí d'amèrica Tagetes minuta L.
  Comí de càndia Seseli tortuosum L.
  Comí de marrà Laserpitium siler L.
  Comí de marrà Peucedanum oreoselinum (L.) Moench
  Comí de marsella Seseli tortuosum L.
  Comí de muntanya Meum athamanticum Jacq. subsp. athamanticum
  Comí de prat Carum carvi L.
  Comí marrà Meum athamanticum Jacq. subsp. athamanticum
  Cominassa Chaerophyllum aureum L.
  Cominassa hirsuta Chaerophyllum hirsutum L.
  Comins de muntanya Laserpitium siler L.
  Coniells Genista monspessulana (L.) L. A. S. Johnson
  Conillet de penya Chaenorhinum origanifolium ( L.) Kostel. subsp. crassifolium ( Cav.) Rivas Goday
  Conillets Antirrhinum barrelieri Boreau subsp. litigiosum (Pau) O. Bolòs et Vigo
  Conillets Antirrhinum majus L.
  Conillets Antirrhinum majus L. subsp. latifolium (Mill.) Rouy
  Conillets Antirrhinum majus L. subsp. majus
  Conillets Linaria triphylla (L.) Mill.
  Conillets Silene latifolia Poiret
  Conillets de barranc Antirrhinum barrelieri Boreau subsp. litigiosum (Pau) O. Bolòs et Vigo
  Coniza Inula spiraeifolia L.
  Coniza bonarienca Conyza bonariensis (L.) Cronquist
  Coniza canadenca Conyza canadensis (L.) Cronquist
  Coniza sumatrenca Conyza sumatrensis (Retz.) E. Walker
  Consolda Saxifraga fragilis Schrank
  Consolda Saxifraga paniculata Mill.
  Consolda Symphytum officinale L.
  Consolda Symphytum tuberosum L. subsp. tuberosum
  Consolda arbòria Aeonium arboreum (L.) Webb et Berthel.
  Consolda estrellada Saxifraga stellaris L. subsp. robusta (Engl.) Gremli
  Consolda major Symphytum officinale L.
  Consolda menor Symphytum tuberosum L. subsp. tuberosum
  Consolda ombrosa Saxifraga umbrosa L.
  Consolda peregrina Delphinium peregrinum L.
  Consolda roja Potentilla erecta (L.) Räuschel
  Consolta groga Lilium pyrenaicum Gouan
  Consolta vermella Lilium martagon L.
  Consolva Sempervivum tectorum L.
  Coralet Berberis vulgaris L.
  Coralet Berberis vulgaris L. subsp. vulgaris
  Cordonet Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
  Cordonet Santolina chamaecyparissus L. subsp. pecten Rouy
  Cordonet Santolina chamaecyparissus L. subsp. squarrosa (DC.) Nyman
  Coriandre Coriandrum sativum L.
  Corinèfor canescent Corynephorus canescens (L.) P. Beauv.
  Corinèfor divaricat Corynephorus divaricatus (Pourr.) Breistr.
  Cornassa Heracleum sphondylium L.
  Corneller Cornus sanguinea L.
  Corneller mascle Cornus mas L.
  Corner Amelanchier ovalis Medik.
  Cornera Cotoneaster integerrimus Medik.
  Cornicabra Pistacia lentiscus L.
  Cornicabra Pistacia terebinthus L.
  Cornicelis Plantago coronopus L. subsp. coronopus
  Corniol Aquilegia vulgaris L.
  Corniol Aquilegia vulgaris L. subsp. vulgaris
  Corniol hirsut Aquilegia viscosa Gouan
  Corniol hirsut Aquilegia viscosa Gouan subsp. hirsutissima (Timb.-Lagr. ex Gariod) Breistr.
  Corniol pirinenc Aquilegia pyrenaica DC. subsp. pyrenaica
  Corns blaus Aquilegia vulgaris L.
  Corona Philadelphus coronarius L.
  Coronada Hedysarum coronarium L.
  Corona de crist Trifolium stellatum L.
  Corona de frare Cirsium echinatum (Desf.) DC. in Lam. et DC.
  Corona de rei Doronicum pardalianches L.
  Corona de rei Lotus corniculatus L.
  Corona de rei Lotus corniculatus L. subsp. alpinus (DC.) Rothm.
  Corona de rei Melilotus sulcatus Desf.
  Corona de rei Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosa
  Corona de rei Saxifraga callosa Sm. in Dickson subsp. catalaunica (Boiss.) D. A. Webb
  Corona de rei Saxifraga longifolia Lapeyr. subsp. longifolia
  Corona de rei Saxifraga paniculata Mill.
  Corona de rei Tetragonolobus maritimus (L.) Roth
  Corona de reina Saxifraga callosa Sm. in Dickson subsp. catalaunica (Boiss.) D. A. Webb
  Corona de reina Saxifraga paniculata Mill.
  Corona de reina Tetragonolobus maritimus (L.) Roth
  Coronària Chrysanthemum coronarium L.
  Coronella Coronilla juncea L.
  Coroneta Coronilla minima L. subsp. lotoides (Koch) Nyman
  Coroneta Coronilla minima L. subsp. minima
  Coroneta Coronilla valentina L. subsp. glauca (L.) Batt. in Batt. et Trab.
  Coroneta blava Globularia alypum L.
  Coroneta de fulles menudes Coronilla minima L.
  Coroneta terrera Globularia vulgaris L. subsp. vulgaris
  Coronil·la boscana Coronilla emerus L. subsp. emerus
  Coronil·la glauca Coronilla valentina L. subsp. glauca (L.) Batt. in Batt. et Trab.
  Coronil·la júnica Coronilla juncea L.
  Coronil·la mínima Coronilla minima L.
  Coronil·la mínima Coronilla minima L. subsp. minima
  Corrajola de bou Cynanchum acutum L.
  Correjola Convolvulus arvensis L.
  Corretjola Convolvulus arvensis L.
  Corretjola Convolvulus lineatus L.
  Corretjola Polygonum convolvulus L.
  Corretjola blava Convolvulus tricolor L. subsp. tricolor
  Corretjola borda Cynanchum acutum L.
  Corretjola cantàbrica Convolvulus cantabrica L.
  Corretjola comuna Convolvulus arvensis L.
  Corretjola de llei Polygonum convolvulus L.
  Corretjola de serp Convolvulus althaeoides L.
  Corretjola gran Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Corretjola gran Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. sepium
  Corretjola gran Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. silvatica (kit.) Maire
  Corretjola gran Ipomoea purpurea Roth
  Corretjola llanosa Convolvulus lanuginosus Desr.
  Corretjola ratllada Convolvulus lineatus L.
  Corretjola sense flor Polygonum convolvulus L.
  Corriola Convolvulus arvensis L.
  Corriola de cavall Tamus communis L.
  Corriola gran Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Corriola gran Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. silvatica (kit.) Maire
  Coscó Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch
  Coscoll Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch
  Coscoll Quercus coccifera L. subsp. coccifera
  Coscoll de vesc Ilex aquifolium L.
  Coscoll roig Quercus coccifera L. subsp. coccifera
  Coscolls Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch
  Coscoll ver Quercus coccifera L. subsp. coccifera
  Cosconia Reichardia picroides (L.) Roth subsp. picroides
  Cosconia de frare Plantago coronopus L. subsp. coronopus
  Cosconilla Reichardia picroides (L.) Roth subsp. picroides
  Cosmos Cosmos bipinnatus Cav.
  Cospí Pseudorlaya pumila (L.) Grande
  Cospí Torilis leptophylla (L.) Rchb. f.
  Cospí de flor gran Orlaya grandiflora (L.) Hoffm.
  Cospí de flor petita Orlaya daucoides (L.) Greut.
  Cospí de mar Pseudorlaya pumila (L.) Grande
  Cospí de sembrat Caucalis platycarpos L.
  Cospí d’espanya Torilis nodosa (L.) Gaertn.
  Cospí latifoli Turgenia latifolia (L.) Hoffm.
  Cospí marí Pseudorlaya pumila (L.) Grande
  Cospins Orlaya daucoides (L.) Greut.
  Cost Tanacetum balsamita L.
  Costelètsquia Kosteletzkya pentacarpa (L.) Ledeb.
  Costelles de dona Plantago lanceolata L.
  Cota altissima Anthemis altissima L.
  Cotó Chaenorhinum origanifolium (L.) Kostel.
  Cotó Eriophorum latifolium Hoppe
  Cotó Eriophorum scheuchzeri Hoppe
  Cotó Eriophorum vaginatum L.
  Cotó Kickxia elatine (L.) Dumort.
  Cotó Kickxia lanigera (Desf.) Hand.-Mazz.
  Cotó Kickxia spuria (L.) Dumort.
  Cotó Linaria alpina (L.) Mill.
  Cotó Linaria angustissima (Loisel.) Borbás
  Cotó Linaria arvensis (L.) Desf.
  Cotó Linaria pelisseriana (L.) Mill.
  Cotó Linaria repens (L.) Mill.
  Cotó Linaria supina (L.) Chaz.
  Cotó Linaria vulgaris Mill.
  Cotoner Gomphocarpus fruticosus (L.) Aiton f. in Aiton
  Cotoner Salix caprea L.
  Cotonera Eriophorum angustifolium Honckeny
  Cotonera Eriophorum latifolium Hoppe
  Cotonera Eriophorum scheuchzeri Hoppe
  Cotonera Eriophorum vaginatum L.
  Cotonera angustifòlia Eriophorum angustifolium Honckeny
  Cotonera de fulla ampla Eriophorum latifolium Hoppe
  Cotonera de fulla estreta Eriophorum angustifolium Honckeny
  Cotonera embeinadora Eriophorum vaginatum L.
  Cotonera latifòlia Eriophorum latifolium Hoppe
  Cotonet Paronychia argentea Lam.
  Cotonet de mar Otanthus maritimus (L.) Hoffmanns. et Link
  Cotonets Micropus erectus L.
  Cràssula molsosa Crassula tillaea Lester-Garland
  Créixec Rorippa nasturtium-aquaticum (L.) Hayek subsp. nasturtium-aquaticum
  Creixen Apium nodiflorum (L.) Lag. subsp. nodiflorum
  Creixen Rorippa nasturtium-aquaticum (L.) Hayek subsp. nasturtium-aquaticum
  Creixen Veronica anagallis-aquatica L.
  Creixenassa Ranunculus aquatilis L. subsp. baudotii (Godr.) Ball
  Creixen bord Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Creixen bord Rorippa aspera (L.) Maire
  Creixen bord Rorippa aspera (L.) Maire subsp. aspera
  Creixen de bou Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Creixen de cavall Veronica beccabunga L.
  Creixen de prat Cardamine pratensis L.
  Creixen d’islàndia Rorippa islandica (Gunnerus) Borbás
  Creixenera Rorippa aspera (L.) Maire subsp. aspera
  Creixenera Veronica anagallis-aquatica L.
  Creixenet de muntanya Cardamine pratensis L.
  Creixen pirinenc Rorippa pyrenaica (All.) Rchb.
  Créixens Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Créixens Cardamine raphanifolia Pourr. subsp. raphanifolia
  Créixens Rorippa aspera (L.) Maire
  Créixens bords Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Créixens bords Apium nodiflorum (L.) Lag. subsp. nodiflorum
  Créixens de muntanya Cardamine pratensis L.
  Créixens folls Veronica anagallis-aquatica L.
  Créixen silvestre Rorippa sylvestris (L.) Besser
  Crenolla Clypeola jonthlaspi L.
  Crenolla de roca Clypeola jonthlaspi L.
  Crepis Crepis albida Vill.
  Crepis blanquinós Crepis albida Vill.
  Crepis capil·lar Crepis capillaris (L.) Wallr.
  Crepis fètid Crepis foetida L. subsp. foetida
  Crepis lapsanoide Crepis lampsanoides (Gouan) Tausch
  Crepis nan Crepis pygmaea L. subsp. pygmaea
  Crespinell Sedum anglicum Huds.
  Crespinell Sedum brevifolium DC.
  Crespinell Sedum hirsutum All.
  Crespinell Sedum rubens L.
  Crespinell Sedum sediforme (Jacq.) Pau
  Crespinell alpestre Sedum alpestre Vill.
  Crespinell anglès Sedum anglicum Huds.
  Crespinell anual Sedum annuum L.
  Crespinell blanc Sedum album L. subsp. album
  Crespinell brevifoli Sedum brevifolium DC.
  Crespinell cespitós Sedum caespitosum (Cav.) DC.
  Crespinell de cingle Sedum dasyphyllum L.
  Crespinell de congestera Mucizonia sedoides (DC.) Webb
  Crespinell eriçat Sedum hirsutum All.
  Crespinell fosc Sedum atratum L. subsp. atratum
  Crespinell glauc Sedum dasyphyllum L.
  Crespinell groc Sedum acre L.
  Crespinell gros Sedum sediforme (Jacq.) Pau
  Crespinell hirsut Sedum hirsutum All.
  Crespinell muntanyenc Sedum rupestre L. subsp. montanum (Perr. et Songeon) Hegi et Em. Schmid
  Crespinell pelut Sedum hirsutum All.
  Crespinell pelut Sedum villosum L. subsp. villosum
  Crespinell picant Sedum acre L.
  Crespinell pilós Sedum villosum L. subsp. villosum
  Crespinell pirinenc Sedum anglicum Huds. subsp. pyrenaicum (Lange) M. Laínz
  Crespinell rogenc Sedum rubens L.
  Crespinell rupestre Sedum rupestre L.
  Crespinell rupestre Sedum rupestre L. subsp. reflexum (L.) Hegi et Em. Schmid
  Crespinell vermell Sedum rubens L.
  Cresta de gall Bellardia trixago (L.) All.
  Cresta de gall Rhinanthus minor L.
  Cresta de gall Salvia sclarea L.
  Cresta de gall Salvia verbenaca L.
  Cresta de gall Salvia verbenaca L. subsp. horminoides (Pourr.) Pugsley
  Cresta de gallina Salvia verbenaca L.
  Crestes de gall Polygonum convolvulus L.
  Crestes de gall Verbascum lychnitis L.
  Creu de sant antoni Tribulus terrestris L.
  Creuera Cruciata laevipes Opiz
  Creuetes Teucrium pseudochamaepitys L.
  Cria de rata Astragalus monspessulanus L.
  Crisantem corimbós Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. subsp. corymbosum
  Crisospleni Chrysosplenium oppositifolium L.
  Croca Euphorbia segetalis L.
  Croca Thapsia villosa L. subsp. villosa
  Croca Verbascum lychnitis L.
  Croca Verbascum pulverulentum Vill.
  Crucianel·la Crucianella angustifolia L.
  Crucianel·la Crucianella maritima L.
  Crucianel·la angustifolia Crucianella angustifolia L.
  Crucianel·la marina Crucianella maritima L.
  Crucianel·la marítima Crucianella maritima L.
  Crupina Crupina vulgaris Cass.
  Cua de ca Lagurus ovatus L.
  Cua de cavall Bromus hordeaceus L.
  Cua de cavall Equisetum hyemale L.
  Cua de cavall Equisetum palustre L.
  Cua de cavall Equisetum ramosissimum Desf. subsp. ramosissimum
  Cua de cavall Equisetum sylvaticum L.
  Cua de cavall grossa Equisetum telmateia Ehrh.
  Cua de cavall petita Equisetum arvense L.
  Cua de cavall ramosa Equisetum ramosissimum Desf. subsp. ramosissimum
  Cua de gat Lithospermum fruticosum L.
  Cua de gos Wangenheimia lima (L.) Trin
  Cua de gos daurada Lamarckia aurea (L.) Moench
  Cua de guilla Bromus hordeaceus L.
  Cua de guilla Bromus hordeaceus L. subsp. hordeaceus
  Cua de guilla Equisetum arvense L.
  Cua de guilla Equisetum telmateia Ehrh.
  Cua de guilla Setaria italica (L.) P. Beauv.
  Cua de guilla Verbascum thapsus L.
  Cua de guilla Verbascum thapsus L. subsp. montanum (Schrad.) Bonnier et Layens
  Cua de guilla Vulpia myuros (L.) C. C. Gmel.
  Cua de guineu Alopecurus myosuroides Huds.
  Cua de guineu Setaria italica (L.) P. Beauv.
  Cua de guineu Vulpia myuros (L.) C. C. Gmel.
  Cua de llebre Lagurus ovatus L.
  Cua de lluert Phleum pratense L.
  Cua de mula Bromus hordeaceus L. subsp. hordeaceus
  Cua de porc Echium italicum L.
  Cua de porc Echium plantagineum L.
  Cua de porc Peucedanum officinale L. subsp. stenocarpum (Boiss. et Reut.) Font Quer
  Cua de rabosa Galium mollugo L.
  Cua de raboseta Dactylis glomerata L. subsp. hispanica (Roth) Nyman
  Cua de rata Lagurus ovatus L.
  Cua de rata Pennisetum villosum R. Br. ex Fresen
  Cua de rata Phleum alpinum L.
  Cua de rata Phleum phleoides (L.) Karsten
  Cua de rata Phleum pratense L.
  Cua de rata Polypogon monspeliensis (L.) Desf.
  Cua de rata Sporobolus indicus (L.) R. Br.
  Cua de ratolí Myosurus minimus L. subsp. heldreichii (Lév.) O. Bolòs et Vigo
  Cua d'escorpí Heliotropium europaeum L.
  Cua d’escorpí Scorpiurus muricatus L. subsp. subvillosus (L.) Thell.
  Cua d'euga Hordeum murinum L.
  Cua d’euga Limonium narbonense Mill.
  Cua de vaca Phleum pratense L.
  Cua d’oreneta Sagittaria sagittifolia L.
  Cua d'euga Hordeum murinum L. subsp. leporinum (Link) Arcang.
  Cubills Hypecoum pendulum L.
  Cubills Hypecoum procumbens L.
  Cubills Hypecoum procumbens L. subsp. grandiflorum (Benth.) Pau
  Cucurulles Dactylis glomerata L.
  Cucut Antirrhinum majus L. subsp. latifolium (Mill.) Rouy
  Cucut Primula elatior (L.) L.
  Cucut Primula veris L.
  Cucut Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Maire et Petitm.
  Cucut Primula veris L. subsp. veris
  Cucut de rec Lychnis flos-cuculi L.
  Cucuts Primula elatior (L.) L. subsp. intricata (Godr. et Gren.) Widmer
  Cueta d’aliacrà Myosotis ramosissima Rochel in Schultes
  Cugot Arisarum vulgare Targ. Tozz.
  Cugot Arum italicum Mill. subsp. italicum
  Cugotí Arisarum vulgare Targ. Tozz. subsp. simorrhinum (Durieu) Maire et Weiller
  Cugotí Arisarum vulgare Targ. Tozz. subsp. vulgare
  Cugul Smyrnium olusatrum L.
  Cugula Avena barbata Pott ex Link in Schrad.
  Cugula Avena fatua L.
  Cugula Avena sterilis L.
  Cugula Avena sterilis L. subsp. ludoviciana (Durieu) Gillet et Magne
  Cugula Avena sterilis L. subsp. sterilis
  Cugula Avenula pratensis (L.) Dumort.
  Cugula Avenula pubescens (Huds.) Dumort. subsp. pubescens
  Cugula Helictotrichon sedenense (DC.) Holub
  Cugula borda Avena fatua L.
  Cugula borda Avena sterilis L.
  Cugula grossa Avena sterilis L.
  Cugula vertadera Avena sterilis L.
  Cugul bord Kundmannia sicula (L.) DC.
  Cuixabarba Scorzonera laciniata L.
  Cuixa de dona Urospermum dalechampii (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Cuixa de dona Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
  Cul de porc Echium vulgare L.
  Culleretes d'aigua Cochlearia officinalis L. subsp. pyrenaica (DC.) Rouy et Fouc.
  Cullerot Sedum telephium L.
  Cuquets Verbena officinalis L.
  Cura-ho-tot Hypericum androsaemum L.
  Curibells Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
  Curraià Cephalanthera rubra (L.) Rich.
  Curraià blanc Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
  Curraià de flor blanca Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
  Curraià vermell Cephalanthera rubra (L.) Rich.
  Curripeus Erodium cicutarium (L.) L Hér. in Aiton
  Curripeus Erodium malacoides (L.) L. Hér.
  Cuscullera Hyoseris radiata L.
  Cuscuta Cuscuta campestris Yunck.
  Dacsa Zea mays L.
  Dacsa de bou Sorghum bicolor (L.) Moench
  Dàctil Dactylis glomerata L.
  Dàctil Dactylis glomerata L. subsp. hispanica (Roth) Nyman
  Dafne alpí Daphne alpina L.
  Datura Datura stramonium L.
  Daurada Polypodium vulgare L.
  Daurada Polypodium vulgare L. subsp. serrulatum Arcang.
  Dauradella Ceterach officinarum DC. in Lam. et DC.
  Dauradella borda Asplenium adiantum-nigrum L.
  Dent de bou Ononis spinosa L.
  Dent de ca Erythronium dens-canis L.
  Dent de ca Scolymus maculatus L.
  Dent de gos Erythronium dens-canis L.
  Dent de lleó Taraxacum obovatum (Willd.) DC.
  Dent de lleó Taraxacum officinale Weber in Wiggers
  Denteguera barrellera Odontides kaliformis (Pourr. ex Willd.) Pau
  Denteguera de flor llarga Odontides longiflorus (Vahl) Webb
  Denteguera de tardor Odontides vernus (Bellardi) Dumort. subsp. serotinus (Dumort.) Corb.
  Denteguera groga Odontides luteus (L.) Clairv.
  Denteguera viscosa Odontides viscosus (L.) Clairv. subsp. viscosus
  Dentelària Plumbago europaea L.
  Dents de lleó Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
  Desferracavalls Hippocrepis comosa L.
  Desferracavalls Hippocrepis multisiliquosa L. subsp. ciliata (Willd.) Maire
  Desferracavalls Hippocrepis unisiliquosa L. subsp. biflora (Spreng.) O. Bolòs et Vigo
  Desferracavalls ciliat Hippocrepis multisiliquosa L. subsp. ciliata (Willd.) Maire
  Desferracavalls glauc Hippocrepis comosa L. subsp. scorpioides (Req. ex Benth.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Desmai Salix babylonica L.
  Desmai groc Salix alba L. subsp. vitellina (L.) Schübl. et Martens
  Desmazèria marina Catapodium marinum (L.) F. T. Hubbard
  Desmazèria rígida Catapodium rigidum (L.) F. T. Hubbard
  Despullabelitres Rosa pendulina L.
  Detàvia Dethawia splendens (Lapeyr.) Kerguélen subsp. splendens
  Diablets Amaranthus blitum L.
  Dictam Dictamnus hispanicus Webb ex Willk.
  Didalera Digitalis lutea L. subsp. lutea
  Didalera Digitalis purpurea L.
  Didalera de sant jeroni Digitalis lutea L. subsp. lutea
  Didalera groga Digitalis lutea L. subsp. lutea
  Didales Gentiana acaulis L.
  Digital Digitalis purpurea L.
  Digital groga Digitalis lutea L. subsp. lutea
  Dinada Erica arborea L.
  Diter Lonicera alpigena L. subsp. alpigena
  Ditera tacada Orchis maculata L.
  Dits de bruixa Scandix pecten-veneris L.
  Dits de frare Orobanche latisquama (F. W. Schultz) Batt.
  Diva Nerium oleander L.
  Dolçamara Solanum dulcamara L.
  Dolçamel Lonicera caprifolium L.
  Dolçamel Lonicera implexa Aiton subsp. implexa
  Dolçamel Lonicera periclymenum L.
  Dolçamel Lonicera periclymenum L. subsp. hispanica (Boiss. et Reut.) Nyman
  Dolçamel de jardí Lonicera caprifolium L.
  Dolceta Samolus valerandi L.
  Donsell bord Artemisia gallica Willd.
  Donzell Artemisia absinthium L.
  Donzella Cytinus hypocistis (L.) L. s.l.
  Donzella Vinca difformis Pourr.
  Donzella Vinca minor L.
  Donzell blanc Senecio cineraria DC. subsp. cineraria
  Donzell bord Artemisia verlotiorum Lamotte
  Donzell de la xina Artemisia verlotiorum Lamotte
  Donzell del canigó Senecio jacobaea L.
  Donzell de mar Senecio cineraria DC. subsp. cineraria
  Donzell de muntanya Senecio jacobaea L.
  Donzell marí Artemisia gallica Willd.
  Donzell salvatge Artemisia vulgaris L.
  Doricni recte Dorycnium rectum (L.) Ser. In DC.
  Dormidora Papaver somniferum L.
  Dormidora Papaver somniferum L. subsp. somniferum
  Dorònic cordat Doronicum pardalianches L.
  Dorònic plantagini Doronicum plantagineum L.
  Dorval Senecio doria L. subsp. doria
  Draba dúbia Draba dubia Suter
  Draba hispànica Draba hispanica Boiss. subsp. hispanica
  Draba pirinenca Petrocallis pyrenaica (L.) R. Br. in Aiton
  Draba tomentosa Draba tomentosa Clairv.
  Driòpteris Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. dilatata (Hoffm.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Driòpteris austríac Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. dilatata (Hoffm.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Dròsera Drosera rotundifolia L.
  Dulcamara Solanum dulcamara L.
  Durieua Daucus durieua Lange in Willk. et Lange
  Eclipta Eclipta prostrata (L.) L.
  Edelweiss Leontopodium alpinum Cass. subsp. alpinum
  Efedra Ephedra nebrodensis Tineo ex Guss.subsp. nebrodensis
  Efedra major Ephedra nebrodensis Tineo ex Guss.subsp. nebrodensis
  Efedra vera Ephedra nebrodensis Tineo ex Guss.subsp. nebrodensis
  Eicòrnia Eichhornia crassipes (Mart.) Solms-Laub.
  Eleòcaris pauciflora Eleocharis quinqueflora (Hartmann) O. Schwarz
  Eleusina Eleusine tristachya (Lam.) Lam. subsp. barcinonensis (Costa ex Willk.) A. et O. Bolòs
  Eleusina geminada Eleusine tristachya (Lam.) Lam. subsp. barcinonensis (Costa ex Willk.) A. et O. Bolòs
  Eleusina índica Eleusine indica (L.) Gaertn.
  èlimus europeu Hordelymus europaeus (L.) Harz
  èlina Kobresia myosuroides (Vill.) Fiori
  El·lèbor blanc Veratrum album L.
  El·lèbor verd Helleborus foetidus L.
  El·lèbor verd Helleborus viridis L. subsp. occidentalis (Reut.) Schiffn.
  Elodea Elodea canadensis Michx.
  Embolicada Potamogeton pectinatus L.
  Emborratxacabres Coriaria myrtifolia L.
  Embriaga Elymus pungens (Pers.) Melderis
  Èmex Emex spinosa (L.) Campd.
  Èmpetrum Empetrum nigrum L.
  Èmpetrum Empetrum nigrum L. subsp. hermaphroditum (Hagerup) Böcher
  Enamorada Ranunculus arvensis L.
  Enant marí Oenanthe lachenalii C. C. Gmel.
  Encens silvestre Lavandula dentata L.
  Enciam Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. sativa (Mill.) Thell. in Hegi
  Enciam Lactuca sativa L.
  Enciam bord Lactuca serriola L.
  Enciam bord Lactuca viminea (L.) J. et C. Presl
  Enciam bord Lactuca virosa L.
  Enciam boscà Lactuca virosa L.
  Enciam de bosc Lactuca serriola L.
  Enciam de cavaller Sanguisorba minor Scop.
  Enciam de cavaller Sanguisorba minor Scop. subsp. balearica (Nyman) Muñoz Garm. et C. Navarro
  Enciam de font Samolus valerandi L.
  Enciam de font Saxifraga aquatica Lapeyr.
  Enciam de patena Portulaca oleracea L.
  Enciam de senyor Samolus valerandi L.
  Enciam de tora Saxifraga aquatica Lapeyr.
  Enciamet Samolus valerandi L.
  Enciamet de caputxí Lepidium sativum L.
  Enciamet de la mare de déu Samolus valerandi L.
  Enciam silvestre Lactuca perennis L.
  Enciam verinós Lactuca viminea (L.) J. et C. Presl
  Enclova Hedysarum coronarium L.
  Enclova borda Hedysarum spinosissimum L. subsp. spinosissimum
  Endívia Cichorium endivia L.
  Endívia Cichorium intybus L.
  Endivieta de séquia Sonchus maritimus L.
  Endrapallengües Picris echioides L.
  Endrèssia Endressia pyrenaica (Gay ex DC.) Gay
  Enfiladissa de ramell groc Senecio angulatus L. f.
  Enganxadones Turgenia latifolia (L.) Hoffm.
  Enganxagossos Xanthium spinosum L.
  Englantina Rosa rubiginosa L.
  Englantina roja Rosa rubiginosa L.
  Englantiner Rosa sempervirens L.
  Engreixaporcs Picris echioides L.
  Enotera Oenothera biennis L.
  Enotera groga Oenothera biennis L.
  Enotera rosa Oenothera rosea L'Hér. ex Aiton
  Enreixada Atractylis cancellata L. subsp. cancellata
  Ensopegall Limonium catalaunicum (Willk. et Costa) Pignatti
  Ensopegall Limonium echioides (L.) Mill.
  Ensopegall Limonium narbonense Mill.
  Ensopegall Limonium virgatum (Willd.) Fourr.
  Ensopeguera Limonium catalaunicum (Willk. et Costa) Pignatti
  Ensopeguera de roca Limonium virgatum (Willd.) Fourr.
  Ensopeguera ferulàcia Limonium ferulaceum (L.) Chaz.
  Ensopeguera nebulosa Limonium catalaunicum (Willk. et Costa) Pignatti
  Enturió Reseda suffruticosa Loefl. subsp. barrelieri (Müll. Arg.) Fdz. Casas
  Ènula Inula helenium L.
  Epilobi Epilobium angustifolium L.
  Epilobi Epilobium tetragonum L.
  Epilobi alpí Epilobium anagallidifolium Lam.
  Epilobi alsinifoli Epilobium alsinifolium Vill.
  Epilobi angustifoli Epilobium angustifolium L.
  Epilobi colí Epilobium collinum C. C. Gmel.
  Epilobi de flor petita Epilobium parviflorum Schreber
  Epilobi de fulla estreta Epilobium angustifolium L.
  Epilobi de muntanya Epilobium montanum L.
  Epilobi hirsut Epilobium hirsutum L.
  Epilobi lanceolat Epilobium lanceolatum Sebast. et Mauri
  Epilobi muntanyenc Epilobium montanum L.
  Epilobi obscur Epilobium obscurum Schreber
  Epilobi palustre Epilobium palustre L.
  Epilobi parviflor Epilobium parviflorum Schreber
  Epilobi quadrangular Epilobium tetragonum L.
  Epilobi roquer Epilobium collinum C. C. Gmel.
  Epilobi rosa Epilobium roseum Schreber subsp. roseum
  Epilobi tetràgon Epilobium tetragonum L.
  Epipactis de flor fosca Epipactis atrorubens (Hoffm.) Schultes
  Epipactis de fulla ampla Epipactis helleborine (L.) Crantz
  Epipactis de fulla gran Epipactis helleborine (L.) Crantz
  Epipactis de fulla petita Epipactis microphylla (Ehrh.) Sw.
  Epipactis palustre Epipactis palustris (L.) Crantz
  Èquim parviflor Echium calycinum Viv.
  Equinòfora Echinophora spinosa L.
  Equinòfora espinosa Echinophora spinosa L.
  Equiset arvense Equisetum arvense L.
  Equiset màxim Equisetum telmateia Ehrh.
  Equiset palustre Equisetum palustre L.
  Équium crètic Echium creticum L.
  èquium marítim Echium sabulicola Pomel
  Erable Acer opalus Mill. subsp. granatense (Boiss.) Font Quer et Rothm.
  Erable Acer platanoides L. subsp. platanoides
  Eragrostis Eragrostis barrelieri Daveau
  Eragrostis de barrelier Eragrostis barrelieri Daveau
  Eragrostis de vinya Eragrostis barrelieri Daveau
  Eragrostis menuda Eragrostis minor Host
  Erb Vicia ervilia (L.) Willd.
  Eriçó Erinacea anthyllis Link
  Eriçó groc Genista horrida (Vahl) DC.
  Eriçons de pastor Erinacea anthyllis Link
  Erígeron acre Erigeron acer L.
  Erígeron alpí Erigeron alpinus L.
  Erígeron aragonès Erigeron uniflorus L. subsp. aragonensis (Vierh.) O. Bolòs et Vigo
  Erígeron glabre Erigeron glabratus Bluff et Fingerh.
  Erígeron uniflor Erigeron uniflorus L.
  Erinassos Bellardia trixago (L.) All.
  Erinus Erinus alpinus L.
  Erísim Sisymbrium officinale (L.) Scop.
  Erísim austral Erysimum grandiflorum Desf.
  Erísim blanquinós Erysimum incanum Kunze
  Erísim de flor gran Erysimum grandiflorum Desf.
  Erísim de flor gran Erysimum grandiflorum Desf. subsp. collisparsum (Jord.) O. Bolòs et Vigo
  Erísim nan Erysimum sylvestre (Crantz) Scop. subsp. pyrenaicum (Nyman) O. Bolòs et Vigo
  Erisimó Sisymbrium officinale (L.) Scop.
  Erísim pollós Erysimum sylvestre (Crantz) Scop. subsp. pyrenaicum (Nyman) O. Bolòs et Vigo
  Eròfila Erophila verna (L.) Chevall.
  Eruga Eruca vesicaria (L.) Cav.
  Eruga Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. sativa (Mill.) Thell. in Hegi
  Eruga Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. vesicaria
  Erviana Raphanus raphanistrum L.
  Erviana groga Rapistrum rugosum (L.) All.
  Esbarzer Rubus praecox Bertol.
  Esbarzer Rubus ulmifolius Schott
  Esbarzer Rubus vigoi Roselló, Peris et Stübing
  Esbarzer comú Rubus ulmifolius Schott
  Esbarzer de móres Rubus ulmifolius Schott
  Esbarzer de riu Rubus caesius L.
  Esbarzer glandulós Rubus hirtus Waldst. et Kit.
  Esbarzer glandulós Rubus serpens Weihe in Lej. et Court.
  Esbarzerola Rubus caesius L.
  Esbarzerola Rubus canescens DC.
  Esbarzerola Rubus vigoi Roselló, Peris et Stübing
  Esbarzer saxàtil Rubus saxatilis L.
  Esbarzer tomentós Rubus canescens DC.
  Escabiosa Cephalaria leucantha (L.) roem. et Schultes
  Escabiosa Knautia arvensis (L.) Coult. subsp. subscaposa (Boiss. et Reut.) Maire
  Escabiosa Knautia dipsacifolia Kreutzer
  Escabiosa Knautia dipsacifolia Kreutzer subsp. arvernensis (Briq.) O. Bolòs et Vigo
  Escabiosa Scabiosa atropurpurea L.
  Escabiosa Scabiosa columbaria L.
  Escabiosa Scabiosa columbaria L. subsp. columbaria
  Escabiosa blanca Cephalaria leucantha (L.) roem. et Schultes
  Escabiosa borda Knautia arvensis (L.) Coult.
  Escabiosa boscana Knautia dipsacifolia Kreutzer
  Escabiosa columbària Scabiosa columbaria L.
  Escabiosa crenada Scabiosa crenata Cyrillo subsp. pulsatilloides (Boiss.) Font Quer
  Escabiosa graminifòlia Scabiosa graminifolia L.
  Escabiosa marítima Scabiosa atropurpurea L.
  Escabiosa mossegada Succisa pratensis Moench
  Escabiosa negra Knautia dipsacifolia Kreutzer
  Escabiosa negra Knautia dipsacifolia Kreutzer subsp. arvernensis (Briq.) O. Bolòs et Vigo
  Escàcia Robinia pseudoacacia L.
  Escaiola Phalaris aquatica L.
  Escaiola Phalaris canariensis L.
  Escaiola Phalaris canariensis L. subsp. brachystachys (Link in Schrad.) Posp.
  Escaiola Phalaris canariensis L. subsp. canariensis
  Escaiola d’aigua Phalaris arundinacea L.
  Escaiola menuda Phalaris minor Retz.
  Escaldaboques Bromus diandrus Roth subsp. maximus (Desf.) Soó
  Escalunyes Allium schoenoprasum L.
  Escampador Helleborus foetidus L.
  Escampadora Kickxia lanigera (Desf.) Hand.-Mazz.
  Escanyaboc Carduncellus monspelliensium All.
  Escanyabocs Ononis spinosa L. subsp. antiquorum (L.) Arcang.
  Escanyacabres Cneorum tricoccon L.
  Escanyacavalls Bromus diandrus Roth
  Escanyacavalls Bromus diandrus Roth subsp. maximus (Desf.) Soó
  Escanyacavalls Bromus erectus Huds. subsp. erectus
  Escanyacavalls Bromus hordeaceus L. subsp. hordeaceus
  Escanyacavalls Bromus squarrosus L.
  Escanyagats Tragus racemosus (L.) All.
  Escanyagats Vicia hirsuta (L.) Gray
  Escanya gats Prunus spinosa L.
  Escanyallops Aconitum napellus L. subsp. vulgare Rouy et Fouc.
  Escanyapoll Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Escanyapoll Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. silvatica (kit.) Maire
  Escanya-poll Humulus lupulus L.
  Escanyavelles Polygonum aviculare L.
  Escanyavelles Reichardia picroides (L.) Roth subsp. picroides
  Escanyavelles Rosa pouzinii Tratt.
  Escarcí Viscum album L.
  Escàrcia Robinia pseudoacacia L.
  Escardassa Carlina acaulis L. subsp. caulescens (Lam.) Schübl et Martens
  Escardassa Onopordum acaulon L.
  Escardassa blanca Onopordum acaulon L.
  Escardasses Cynara cardunculus L.
  Escardot Dipsacus fullonum L. subsp. fullonum
  Escardot gros Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Escarola Cichorium endivia L.
  Escarola borda Lactuca perennis L.
  Escarxofera Cynara scolymus L.
  Escil·la Scilla autumnalis L.
  Escil·la autumnal Scilla autumnalis L.
  Escil·la blanca Urginea maritima (L.) Baker
  Escil·la jacintoide Scilla hyacinthoides L.
  Escil·la obtusifòlia Scilla obtusifolia Poiret subsp. intermedia (Guss.) McNeill
  Escil·la peruviana Scilla peruviana L.
  Escil·la tardoral Scilla autumnalis L.
  Escirp de marjals Eleocharis palustris (L.) Roem. et Schultes
  Escirp en agulles Eleocharis acicularis (L.) Roem. et Schultes
  Escirp silvàtic Scirpus sylvaticus L.
  Esclafidors Colutea arborescens L.
  Esclafidors Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Esclafidors Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. prostrata (Gaudin) Schinz et Thell.
  Esclafidors Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
  Esclerant Scleranthus annuus L.
  Esclerant Scleranthus annuus L. subsp. polycarpos (L.) Bonnier et Layens
  Esclerant Scleranthus perennis L.
  Esclerant anual Scleranthus annuus L.
  Esclerant anual Scleranthus annuus L. subsp. annuus
  Esclerant perenne Scleranthus perennis L.
  Escleròcloa Sclerochloa dura (L.) P. Beauv.
  Escleropoa Catapodium rigidum (L.) F. T. Hubbard
  Esclopets de la verge Sarcocapnos enneaphylla (L.) DC.
  Esclopets de la verge Sarcocapnos enneaphylla (L.) DC. subsp. enneaphylla
  Escobissa Ephedra nebrodensis Tineo ex Guss.subsp. nebrodensis
  Escòlzia Eschscholzia californica Cham.
  Escombra Mantisalca salmantica (L.) Briq. et Cavill.
  Escompa Coronilla minima L. subsp. lotoides (Koch) Nyman
  Escopeta Phytolacca americana L.
  Escordi Teucrium scordium L. subsp. scordioides (Schreber) Arcang.
  Escordi Teucrium scorodonia L. subsp. scorodonia
  Escorodònia Teucrium scorodonia L. subsp. scorodonia
  Escorpins Xanthium echinatum Murray subsp. italicum (Moretti) O. Bolòs et Vigo
  Escorpins Xanthium orientale L.
  Escorsiada Globularia alypum L.
  Escorxatites Vigna unguiculata (L.) Walp.
  Escrofulària Scrophularia auriculata L.
  Escrofulària Scrophularia canina L.
  Escrofulària Scrophularia nodosa L.
  Escrofulària alpestre Scrophularia alpestris Gay ex Benth. in DC.
  Escrofulària aquàtica Scrophularia auriculata L.
  Escrofulària aquàtica Scrophularia auriculata L. subsp. pseudoauriculata (Sennen) O. Bolòs et Vigo
  Escrofulària de ca Scrophularia canina L.
  Escrofulària nodosa Scrophularia nodosa L.
  Escrofulària peregrina Scrophularia peregrina L.
  Escrofulària pirinenca Scrophularia pyrenaica Benth. in DC.
  Escruixidor Adenocarpus telonensis (Loisel.) DC.
  Escudet de riu Nymphaea alba L.
  Escurçonera Carduncellus caeruleus (L.) C. Presl subsp. caeruleus
  Escurçonera Scorzonera angustifolia L.
  Escurçonera Scorzonera hispanica L.
  Escurçonera blanca Tragopogon pratensis L.
  Escurçonera blava Carduncellus caeruleus (L.) C. Presl subsp. caeruleus
  Escurçonera de fulla estreta Scorzonera angustifolia L.
  Escurçonera de fulla prima Scorzonera angustifolia L.
  Escurçonera de nap Scorzonera hispanica L.
  Escurçonera hirsuta Scorzonera hirsuta L.
  Escurçonera hispànica Scorzonera hispanica L.
  Escurçonera laciniada Scorzonera laciniata L.
  Escurçonera nana Scorzonera humilis L.
  Escutel·lària Scutellaria galericulata L.
  Escutel·lària alpina Scutellaria alpina L.
  Espadanya Typha angustifolia L.
  Espadella Gladiolus illyricus Koch
  Espadella Gladiolus italicus Mill.
  Espadella Iris pseudacorus L.
  Espadella Sparganium erectum L.
  Espadella vulgar Gladiolus communis L.
  Espantallops Colutea arborescens L.
  Espantallops Colutea arborescens L. subsp. arborescens
  Espantallops Colutea arborescens L. subsp. gallica Browicz
  Espanta llops Orobanche crenata Forssk.
  Espantanovies Oxalis corniculata L.
  Esparbonella Sideritis scordioides L.
  Esparcet Onobrychis viciifolia Scop.
  Esparceta Onobrychis viciifolia Scop.
  Esparceta roja Hedysarum coronarium L.
  Esparga Humulus lupulus L.
  Espargani Sparganium erectum L.
  Espargani de muntanya Sparganium angustifolium Michx.
  Espargani erecte Sparganium erectum L.
  Espargani muntanyenc Sparganium angustifolium Michx.
  Espargani simple Sparganium emersum Rehmann
  Esparraguera Asparagus acutifolius L.
  Espàrrec bord Humulus lupulus L.
  Espàrrec bord Monotropa hypopitys L.
  Espàrrec de favera Orobanche crenata Forssk.
  Esparreguera Asparagus officinalis L.
  Esparreguera borda Asparagus acutifolius L.
  Esparreguera boscana Asparagus acutifolius L.
  Esparreguera marina Asparagus horridus L. in J. A. Murray
  Espart Stipa tenacissima L.
  Espart bast Lygeum spartum L.
  Espart bord Lygeum spartum L.
  Espart de cordell Stipa capensis Thunb.
  Espartera Stipa tenacissima L.
  Espartet Eleocharis palustris (L.) Roem. et Schultes
  Espartet Stipa tenacissima L.
  Espart fi Stipa offneri Breistr.
  Espartina Spartina versicolor Fabre
  Espartina júncia Spartina versicolor Fabre
  Espart llarg Stipa pennata L. subsp. iberica (Martinovský) O. Bolòs, Masalles et Vigo
  Esparver Hieracium murorum L.
  Esparver de murs Hieracium murorum L.
  Espasa de sant Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
  Espases Gladiolus communis L.
  Espaseta Gladiolus communis L. subsp. communis
  Espaseta Gladiolus illyricus Koch
  Especulària Legousia hybrida (L.) Delarbre
  Espèrgula de camp Spergula arvensis L.
  Espèrgula pentandra Spergula pentandra L.
  Espergulària diandra Spergularia diandra (Guss.) Boiss.
  Espergulària marginada Spergularia media (L.) C. Presl
  Espergulària marina Spergularia marina (L.) Griseb.
  Espergulària purpúria Spergularia purpurea (Pers.) G. Don f.
  Espergulària segetal Spergularia segetalis (L.) G. Don f.
  Espergulària vermella Spergularia purpurea (Pers.) G. Don f.
  Espergulària vermella Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl
  Espergulària vermella Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl subsp. atheniensis (Heldr. et Sart.) Rouy et Fouc.
  Espergulària vermella Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl subsp. nicaeensis (Sarato ex Burnat) Briq.
  Espergulària vermella Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl subsp. rubra
  Espèrgula vernal Spergula morisonii Boreau
  Espernallac Santolina chamaecyparissus L.
  Espernallac Santolina chamaecyparissus L. subsp. pecten Rouy
  Espernallac Santolina chamaecyparissus L. subsp. squarrosa (DC.) Nyman
  Espernallac pirinenc Santolina chamaecyparissus L. subsp. pecten Rouy
  Espernallac pirinenc Santolina chamaecyparissus L. subsp. squarrosa (DC.) Nyman
  Esperó de cavaller Delphinium ajacis L.
  Esperó de cavaller Delphinium peregrinum L.
  Esperó de cavaller Delphinium peregrinum L. subsp. gracile (DC.) O. Bolòs et Vigo
  Esperó de gat Lithospermum arvense L. s.l.
  Esperó de gat Lithospermum arvense L. subsp. arvense
  Esperó de muntanya Delphinium elatum L. subsp. montanum (DC.) Nyman
  Esperó de sembrat Delphinium peregrinum L.
  Esperó de sembrat Delphinium peregrinum L. subsp. verdunense (Balb.) Cout.
  Esperó de sembrat Delphinium pubescens DC. subsp. pubescens
  Esperó muntanyenc Delphinium elatum L. subsp. montanum (DC.) Nyman
  Esperons de cavaller Delphinium peregrinum L. subsp. verdunense (Balb.) Cout.
  Espeteguers Colutea arborescens L.
  Espí Pyracantha coccinea M. Roem.
  Espí blanc Crataegus monogyna Jacq.
  Espic Lavandula angustifolia Mill. subsp. pyrenaica (DC.) Guinea
  Espiga d’aigua Potamogeton crispus L.
  Espiga d’aigua Potamogeton nodosus Poiret in Lam.
  Espiga d’aigua crespa Potamogeton crispus L.
  Espigadella Bromus erectus Huds. subsp. erectus
  Espigadella Bromus hordeaceus L. subsp. hordeaceus
  Espigadella Bromus madritensis L.
  Espigadella Bromus squarrosus L.
  Espiga de riu Molinia coerulea (L.) Moench subsp. arundinacea (Schrank) H. Paul
  Espiga de sant joan Verbena officinalis L.
  Espiga d'aigua Potamogeton natans L.
  Espígol Lavandula angustifolia Mill. subsp. pyrenaica (DC.) Guinea
  Espígol Lavandula dentata L.
  Espígol comú Lavandula latifolia Medik.
  Espígol de fulla ampla Lavandula latifolia Medik.
  Espígol mascle Lavandula latifolia Medik.
  Espígol retallat Lavandula dentata L.
  Espígol ver Lavandula angustifolia Mill. subsp. pyrenaica (DC.) Guinea
  Espiguera de camp Stachys arvensis (L.) L.
  Espigueta de bosc Poa nemoralis L.
  Espill de venus Legousia speculum-veneris (L.) Chaix
  Espill de venus Ophrys speculum Link
  Espill falciforme Legousia falcata (Ten.) Fritsch
  Espill híbrid Legousia hybrida (L.) Delarbre
  Espina blanca Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
  Espina blanca Paliurus spina-christi Mill.
  Espinac Spinacia oleracea L.
  Espinacal Eryngium bourgatii Gouan
  Espinacal Eryngium campestre L.
  Espinac de carn Atriplex hortensis L.
  Espinac de muntanya Chenopodium bonus-henricus L.
  Espina-cervina Rhamnus cathartica L.
  Espina-cervina petita Rhamnus saxatilis Jacq. subsp. saxatilis
  Espina de crist Paliurus spina-christi Mill.
  Espinadella Galium lucidum All.
  Espinadella Salsola kali L. s.l.
  Espinadella Sideritis romana L. subsp. romana
  Espinadella Stachys ocymastrum (L.) Briq.
  Espinadella blanca Galium lucidum All.
  Espinadella peluda Stachys ocymastrum (L.) Briq.
  Espinadella petita Sideritis montana L. subsp. ebracteata (Asso) Murb.
  Espinadella petita Sideritis romana L. subsp. romana
  Espina de lluç Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Espinal Lycium europaeum L.
  Espinalb Crataegus monogyna Jacq.
  Espinalb Crataegus monogyna Jacq. subsp. monogyna
  Espinaler Lycium europaeum L.
  Espinaler Pyracantha coccinea M. Roem.
  Espinalet Prunus spinosa L.
  Espina negra Paliurus spina-christi Mill.
  Espina santa Paliurus spina-christi Mill.
  Espina vera Paliurus spina-christi Mill.
  Espinavessa Paliurus spina-christi Mill.
  Espinavineta Berberis vulgaris L.
  Espinavís Paliurus spina-christi Mill.
  Espina-xoca Xanthium spinosum L.
  Espí negre Prunus spinosa L.
  Espí negre Rhamnus lycioides L. subsp. lycioides
  Espines blaves Echinops ritro L. subsp. ritro
  Espinosa Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosa
  Espirant autumnal Spiranthes spiralis (L.) Chevall.
  Espirant de tardor Spiranthes spiralis (L.) Chevall.
  Espirant estival Spiranthes aestivalis (Poiret) Rich.
  Espirea crenada Spiraea crenata L.
  Espírea de jardí Spiraea cantonensis Lour.
  Espitllera Centaurea calcitrapa L.
  Esponges Luffa aegyptiaca Mill.
  Esponja Luffa aegyptiaca Mill.
  Esporgallop Genista patens DC.
  Esporòbol Sporobolus pungens (Schreb.) Kunth
  Esporòbol arenari Sporobolus pungens (Schreb.) Kunth
  Esporòbol índic Sporobolus indicus (L.) R. Br.
  Esprecs bords Orobanche hederae Duby
  Espunyidella Galium rotundifolium L.
  Espunyidella Galium verum L. subsp. verum
  Espunyidella berrugosa Galium verrucosum Huds.
  Espunyidella blanca Galium lucidum All.
  Espunyidella blanca Galium lucidum All. subsp. lucidum
  Espunyidella blanca Galium mollugo L.
  Espunyidella de fulla rodona Galium rotundifolium L.
  Espunyidella de parís Galium parisiense L.
  Espunyidella de pedrusca Galium cometerhizon Lapeyr.
  Espunyidella divaricada Galium parisiense L. subsp. divaricatum (Pourr. ex Lam.) Rouy et Camus
  Espunyidella d'olor Galium odoratum (L.) Scop.
  Espunyidella groga Galium verum L. subsp. verum
  Espunyidella mural Galium murale (L.) All.
  Espunyidella palustre Galium palustre L.
  Espunyidella palustre Galium palustre L. subsp. palustre
  Espunyidella papil·losa Galium pumilum Murray subsp. papillosum (Lapeyr.) Batalla et Masclans ex O. Bolòs
  Espunyidella peluda Galium maritimum L.
  Espunyidella pirinenca Galium pyrenaicum Gouan
  Espunyidella prima Galium pumilum Murray
  Espunyidella prima Galium pumilum Murray subsp. papillosum (Lapeyr.) Batalla et Masclans ex O. Bolòs
  Espunyidella rotundifòlia Galium rotundifolium L.
  Espunyidella uliginosa Galium uliginosum L.
  Espunyidera Galium mollugo L.
  Espunyidera Galium parisiense L.
  Espunyidera Galium pumilum Murray
  Espunyidera Galium pyrenaicum Gouan
  Espunyidera Galium verum L. subsp. verum
  Espunyidera blanca Galium mollugo L.
  Espunyidera de marjal Galium palustre L.
  Espunyidera de pedrusca Galium cometerhizon Lapeyr.
  Esquamària Lathraea squamaria L.
  Esqueiola Rhinanthus pumilus (Sterneck) Pau
  Esquellada Rhinanthus minor L.
  Esquellada grossa Rhinanthus pumilus (Sterneck) Pau
  Esquellada petita Rhinanthus minor L.
  Esquellerinc Humulus lupulus L.
  Esquellola Phalaris canariensis L.
  Esquitxagossos Ecballium elaterium (L.) A. Rich. in Bory
  Estaca-rossí Hedysarum boveanum Basiner subsp. europaeum Guitt. et Kerguélen
  Estaca-rossí groc Kundmannia sicula (L.) DC.
  Estaca-rossins Kundmannia sicula (L.) DC.
  Estafanòria Daucus carota L.
  Estafanòria Daucus carota L. subsp. sativus (Hoffm.) Arcang.
  Estafanoria borda Daucus carota L. subsp. carota
  Estafisàgria Delphinium staphisagria L.
  Estanca-sang Fraxinus angustifolia Vahl
  Estanca-sang Fraxinus excelsior L.
  Estanyera Equisetum arvense L.
  Estaquis alpina Stachys alpina L.
  Estaquis arvense Stachys arvensis (L.) L.
  Estaquis marítima Stachys maritima Gouan
  Estaquis palustre Stachys palustris L.
  Estel Nigella damascena L.
  Estel·lària d’aiguamoll Stellaria alsine Grimm
  Estel·lària de bosc Stellaria nemorum L.
  Estels Globularia vulgaris L.
  Estenactis Erigeron annuus (L.) Pers.
  Estepa atriplicifòlia Halimium atriplicifolium (Lam.) Spach
  Estepa blanca Cistus albidus L.
  Estepa blenera Phlomis herba-venti L.
  Estepa borrera Cistus salviifolius L.
  Estepa crespa Cistus crispus L.
  Estepa d'arenal Halimium halimifolium (L.) Willk. in Willk. et Lange subsp. halimifolium
  Estepa de fulla de romer Cistus clusii Dunal
  Estepa de muntanya Cistus laurifolius L.
  Estepa gotejada Helianthemum guttatum (L.) Mill. subsp. guttatum
  Estepa groga Fumana ericoides (Cav.) Gand.
  Estepa groga Fumana procumbens (Dunal) Gren. et Godr.
  Estepa ladanífera Cistus ladanifer L.
  Estepa llisa Fumana thymifolia (L.) Webb
  Estepa margalidera Cistus albidus L.
  Estepa negra Cistus monspeliensis L.
  Estepa negra Cistus salviifolius L.
  Estepa terrera Fumana ericoides (Cav.) Gand. subsp. montana (Pomel) Güemes et Muñoz Garm.
  Estepera Cistus albidus L.
  Esteperola Cistus clusii Dunal
  Esteperola Halimium umbellatum (L.) Spach subsp. umbellatum
  Esteperola procumbent Fumana procumbens (Dunal) Gren. et Godr.
  Esteperola umbel·lada Halimium umbellatum (L.) Spach subsp. umbellatum
  Estepetes de flor blanca Helianthemum apenninum (L.) Mill. subsp. pilosum (L.) P. Fourn.
  Estèvia Stevia rebaudiana (Bertoni) Bertoni
  Estipa barbuda Stipa barbata Desf.
  Estipa capil·lada Stipa capillata L.
  Estipa de lagasca Stipa lagascae Roem. et Schultes
  Estiravelles Lepidium graminifolium L.
  Estiravelles Polygonum aviculare L.
  Estiravelles Polygonum maritimum L.
  Estisores Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida
  Estisoretes Corydalis cava (L.) Schweigger et Koerte subsp. cava
  Estisoretes Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida
  Estopera Orobanche latisquama (F. W. Schultz) Batt.
  Estopissot Cytinus hypocistis (L.) L. s.l.
  Estragó Artemisia dracunculus L.
  Estramoni Datura stramonium L.
  Estrela blava Aster willkommii Schultz Bip. subsp. catalaunicus (Costa et Willk.) A. Bolòs
  Estrella Potentilla hirta L.
  Estrella negra Nigritella nigra (L.) Rchb. f.
  Estrelles de sant miquel Narcissus serotinus L.
  Estrelleta Potentilla hirta L.
  Estrelleta del camp Nigella gallica Jord.
  Estrelleta de monja Ornithogalum umbellatum L.
  Estrelletes Stellaria holostea L.
  Estrèptopus Streptopus amplexifolius (L.) DC.
  Estripa-sac Bromus diandrus Roth subsp. diandrus
  Estripa-sacs Bromus diandrus Roth
  Estripa-sacs Bromus diandrus Roth subsp. maximus (Desf.) Soó
  Estripa-sacs Bromus erectus Huds. subsp. erectus
  Estripa-sacs Bromus hordeaceus L. subsp. hordeaceus
  Estripa-sacs Bromus rubens L.
  Estripa-sacs Bromus squarrosus L.
  Estripa-sangs Bromus diandrus Roth subsp. maximus (Desf.) Soó
  Estroncaculs Lythrum salicaria L.
  Estronca-sang Lythrum salicaria L.
  Etc. Brassica oleracea L. subsp. oleracea
  Eucaliptus Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Eucaliptus Eucalyptus globulus Labill.
  Eucaliptus bord Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Eucaliptus comú Eucalyptus globulus Labill.
  Eucaliptus de fulla estreta Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Eucaliptus de ribera Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Eucaliptus femella Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Eucaliptus roig Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Eucaliptus vermell Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Eufràsia Euphrasia alpina Lam.
  Eufràsia Euphrasia alpina Lam. subsp. pulchra (Sennen) O. Bolòs et Vigo
  Eufràsia Euphrasia hirtella Jord. ex Reut.
  Eufràsia Euphrasia minima Jacq. ex DC.
  Eufràsia Euphrasia nemorosa (Pers.) Wallr.
  Eufràsia Euphrasia rostkoviana Hayne
  Eufràsia Euphrasia salisburgensis Funck subsp. salisburgensis
  Eufràsia Euphrasia stricta D. Wolff ex J. F. Lehm.
  Eufràsia Euphrasia stricta D. Wolff ex J. F. Lehm. subsp. pectinata (Ten.) P. Fourn.
  Eufràsia mínima Euphrasia minima Jacq. ex DC.
  Eupatori Eupatorium cannabinum L. subsp. cannabinum
  Évol Sambucus ebulus L.
  Evònim Evonymus europaeus Mill.
  Evònim Evonymus japonicus L. f.
  Evònim del japó Evonymus japonicus L. f.
  Fabària Sedum telephium L.
  Fabària Sedum telephium L. subsp. fabaria (Koch) Kirschl.
  Fadrins Galanthus nivalis L.
  Faig Fagus sylvatica L.
  Fajol Fagopyrum esculentum Moench
  Fajol alpí Polygonum alpinum All.
  Fajol bord Polygonum convolvulus L.
  Fajol de bardissa Polygonum dumetorum L.
  Fàlaris Phalaris arundinacea L.
  Falaris aquàtica Phalaris aquatica L.
  Falaris arundinàcia Phalaris arundinacea L.
  Falaris menuda Phalaris minor Retz.
  Falaris paradoxa Phalaris paradoxa L.
  Falguera Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs
  Falguera Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. dilatata (Hoffm.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Falguera Gymnocarpium dryopteris (L.) Newman
  Falguera Polystichum setiferum (Forssk.) Woyn.
  Falguera Pteridium aquilinum (L.) Kuhn
  Falguera Pteris vittata L.
  Falguera aquilina Pteridium aquilinum (L.) Kuhn
  Falguera austríaca Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. dilatata (Hoffm.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Falguera blanca Cystopteris fragilis (L.) Bernh.
  Falguera borda Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. onopteris (L.) Heufl.
  Falguera comuna Pteridium aquilinum (L.) Kuhn
  Falguera d'aigua Osmunda regalis L.
  Falguera d’aigua Polystichum setiferum (Forssk.) Woyn.
  Falguera d’avellanosa Polystichum setiferum (Forssk.) Woyn.
  Falguera de bosc Pteridium aquilinum (L.) Kuhn
  Falguera de muntanya Dryopteris filix-mas (L.) Schott
  Falguera de rei Osmunda regalis L.
  Falguera de roca Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. onopteris (L.) Heufl.
  Falguera femella Athyrium filix-femina (L.) Roth
  Falguera fràgil Cystopteris fragilis (L.) Bernh.
  Falguera marina Asplenium marinum L.
  Falguera mascle Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs
  Falguera mascle Dryopteris filix-mas (L.) Schott
  Falguera mascle Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. affinis (Lowe) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Falguera mascle Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. borreri (Newman) Bech. et Tavel
  Falguera mascle Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. filix-mas
  Falguera reial Osmunda regalis L.
  Falguera vera Polystichum aculeatum (L.) Roth
  Falguera vera Pteris vittata L.
  Falgueres Thelypteris phegopteris (L.) Sloss. in Rydb.
  Falguereta Asplenium fontanum (L.) Bernh. in Schrad.
  Falguereta de cingle Asplenium fontanum (L.) Bernh. in Schrad.
  Falguereta de fenc Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr. subsp. acrostica (Balb.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Falgueretes Gymnocarpium dryopteris (L.) Newman
  Falgueretes Thelypteris phegopteris (L.) Sloss. in Rydb.
  Falguerola Dryopteris filix-mas (L.) Schott
  Falguerola espinosa Polystichum aculeatum (L.) Roth
  Falla Cephalaria leucantha (L.) roem. et Schultes
  Falsa acàcia Robinia pseudoacacia L.
  Falsa alfàbrega Saponaria ocymoides L.
  Fals aladern Phillyrea latifolia L.
  Fals plàtan Acer pseudoplatanus L.
  Fals puriol Satureja calamintha (L.) Scheele
  Fals timó Fumana thymifolia (L.) Webb
  Falzia Adiantum capillus-veneris L.
  Falzia Asplenium obovatum Viv.
  Falzia Asplenium petrarchae (Guérin) DC. in Lam. et DC. subsp. petrarchae
  Falzia Asplenium trichomanes-ramosum L.
  Falzia blanca Asplenium ruta-muraria L.
  Falzia comuna Asplenium trichomanes L. subsp. quadrivalens D. E. Mey.
  Falzia de bosc Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. onopteris (L.) Heufl.
  Falzia de cordó negre Asplenium trichomanes L. subsp. quadrivalens D. E. Mey.
  Falzia de costa Asplenium marinum L.
  Falzia de pou Asplenium trichomanes L.
  Falzia glandulosa Asplenium petrarchae (Guérin) DC. in Lam. et DC. subsp. petrarchae
  Falzia marina Asplenium marinum L.
  Falzia mascle Dryopteris filix-mas (L.) Schott
  Falzia negra Asplenium adiantum-nigrum L.
  Falzia negra Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. adiantum-nigrum
  Falzia negra Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. onopteris (L.) Heufl.
  Falzia olorosa Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr. subsp. acrostica (Balb.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Falzia prima Asplenium septentrionale (L.) Hoffm.
  Falzia roja Asplenium trichomanes L.
  Falzia roja Asplenium trichomanes L. subsp. inexpectans Lovis
  Falzia verda Asplenium trichomanes-ramosum L.
  Falzieta blanca Cystopteris fragilis (L.) Bernh. subsp. fragilis
  Fanalets Cardiospermum halicacabum L.
  Fanalets. Briza maxima L.
  Fanals Cardiospermum halicacabum L.
  Fàrfara Tussilago farfara L.
  Farga Tamarix anglica Webb
  Farga Tamarix canariensis Willd.
  Farigola Teucrium polium L. subsp. capitatum (L.) Arcang.
  Farigola Thymus serpyllum L. subsp. chamaedrys (Fr.) Vollm.
  Farigola Thymus vulgaris L.
  Farigola Thymus vulgaris L. subsp. aestivus (Reut.) A. et O. Bolòs
  Farigola Thymus vulgaris L. subsp. palearensis O. Bolòs et Vigo
  Farigola Thymus vulgaris L. subsp. vulgaris
  Farigola Thymus zygis L. subsp. zygis
  Farigola borda Staehelina dubia L.
  Farigola borda Teucrium polium L. subsp. capitatum (L.) Arcang.
  Farigola de fulla gran Satureja acinos (L.) Scheele
  Farigola de muntanya Thymus serpyllum L.
  Farigola de muntanya Thymus serpyllum L. subsp. praecox (Opiz) Vollm.
  Farigola de pastor Thymus serpyllum L. subsp. chamaedrys (Fr.) Vollm.
  Farigola mascle Coris monspeliensis L. subsp. monspeliensis
  Farigola mascle Teucrium polium L. subsp. capitatum (L.) Arcang.
  Farigola mascle Teucrium polium L. subsp. polium
  Farigola mascle Thymus serpyllum L.
  Farigola salsera Thymus zygis L. subsp. zygis
  Farigoleta Thymus serpyllum L. subsp. chamaedrys (Fr.) Vollm.
  Farigoleta de muntanya Thymus serpyllum L. subsp. chamaedrys (Fr.) Vollm.
  Farinetes Scorzonera hispanica L. subsp. glastifolia (Gater.) Br.-Bl.
  Farònia Elaeoselinum asclepium (L.) Bertol. subsp. asclepium
  Farot Tilia cordata Mill.
  Farot Tilia platyphyllos Scop.
  Farots Lepidium draba L. subsp. draba
  Farratge bord Trifolium repens L.
  Farroig Trifolium incarnatum L.
  Fasser de canàries Phoenix canariensis Chabaud
  Fava Vicia faba L.
  Fava grassa Sedum telephium L.
  Favera Vicia faba L.
  Favera borda Vicia narbonensis L.
  Favera negra Trachelium caeruleum L.
  Faverola Plumbago europaea L.
  Faves grasses Sedum telephium L. subsp. maximum (L.) Krock.
  Favet bord Ononis viscosa L.
  Favet bord Ononis viscosa L. subsp. breviflora (DC.) Nyman
  Favull Lathyrus ochrus (L.) DC. in Lam. et DC.
  Favull bord Lathyrus ochrus (L.) DC. in Lam. et DC.
  Favull de moro Lathyrus ochrus (L.) DC. in Lam. et DC.
  Fe Trifolium incarnatum L.
  Fe Trifolium incarnatum L. subsp. incarnatum
  Fe bord Trifolium pratense L.
  Fe bord Trifolium rubens L.
  Febrer Eucalyptus globulus Labill.
  Fegòpteris Thelypteris phegopteris (L.) Sloss. in Rydb.
  Fel de la terra Centaurium erythraea Raf. subsp. majus (Hoffmanns. et Link) M. Laínz
  Fel de la terra Fumaria officinalis L. subsp. officinalis
  Fel i vinagre Oxalis corniculata L.
  Fel i vinagre Oxalis pes-caprae L.
  Femera Nicotiana glauca Graham
  Fenal Brachypodium distachyon (L.) P. Beauv.
  Fenal Dactylis glomerata L.
  Fenal Dactylis glomerata L. subsp. hispanica (Roth) Nyman
  Fenal Festuca arundinacea Schreber
  Fenal Festuca liviensis (Verguin) Markgr.-Dann.
  Fenal Melica ciliata L.
  Fenalet Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schultes
  Fenals Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schultes
  Fenals Festuca borderi (Hackel) K. Richt.
  Fenals Festuca glacialis Miégev.
  Fenals Festuca gr. ovina L.
  Fenals Festuca paniculata (L.) Schinz et Thell.
  Fenals Festuca rubra L.
  Fenals Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver
  Fenarola Trifolium campestre Schreber in Sturm
  Fenarola menuda Medicago lupulina L.
  Fenàs Brachypodium distachyon (L.) P. Beauv.
  Fenàs Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schultes
  Fenàs Elymus repens (L.) Gould
  Fenàs Festuca arundinacea Schreber
  Fenàs Festuca gr. ovina L.
  Fenàs Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. hirta
  Fenàs Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. pubescens (Andersson) K. Richt.
  Fenàs Melica ciliata L.
  Fenàs Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn.
  Fenàs Panicum repens L.
  Fenàs Stipa capillata L.
  Fenàs anual Brachypodium distachyon (L.) P. Beauv.
  Fenàs blanc Holcus mollis L.
  Fenàs blavenc Oryzopsis coerulescens (Desf.) Hackel
  Fenàs ciliat Melica ciliata L.
  Fenàs d'aigua Festuca arundinacea Schreber
  Fenàs de bosc Brachypodium sylvaticum (Huds.) P. Beauv.
  Fenàs de bosc Festuca arundinacea Schreber subsp. fenas (Lag.) Arcang.
  Fenàs de bou Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver
  Fenàs de bou Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. hirta
  Fenàs de canonet Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn.
  Fenàs de canonet Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn. subsp. miliacea
  Fenàs de canonet Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn. subsp. thomasii (Duby) K. Richt.
  Fenàs de cebetes Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J. et C. Presl
  Fenàs de cuca Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver
  Fenàs de dues rengles Brachypodium distachyon (L.) P. Beauv.
  Fenàs de gos Elymus hispidus (Opiz) Melderis
  Fenàs de marge Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schultes
  Fenàs de riu Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J. et C. Presl
  Fenàs estès Milium effusum L.
  Fenàs mascle Dactylis glomerata L.
  Fenàs mascle Dactylis glomerata L. subsp. glomerata
  Fenàs mascle Dactylis glomerata L. subsp. hispanica (Roth) Nyman
  Fenàs menut Melica minuta L.
  Fenàs pinnat Brachypodium pinnatum (L.) P. Beauv. subsp. rupestre (Host) Schübler et Martens
  Fenc Trifolium incarnatum L.
  Fenc Trifolium incarnatum L. subsp. incarnatum
  Fenc blanc Trifolium incarnatum L. subsp. molineri (Balb. ex Hornem.) Syme
  Fenc bord Medicago lupulina L.
  Fenc bord Trifolium angustifolium L.
  Fenc bord Trifolium pratense L.
  Fenc bord Trifolium rubens L.
  Fenc de muntanya Trifolium rubens L.
  Fenc tardà Trifolium incarnatum L.
  Fenerola Melilotus sulcatus Desf.
  Fenet Melilotus officinalis (L.) Pall.
  Fenigrec Trigonella foenum-graecum L.
  Fenigrec pelut Trigonella gladiata M. Bieb.
  Fenoll Foeniculum vulgare Mill.
  Fenoll aquàtic Oenanthe lachenalii C. C. Gmel.
  Fenoll bord Oenanthe fistulosa L.
  Fenoll bord Oenanthe lachenalii C. C. Gmel.
  Fenoll de llop Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
  Fenoll de muntanya Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
  Fenollet Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
  Fenollet bord Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
  Fenollet de pastor Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
  Fenoll salvatge Foeniculum vulgare Mill.
  Fenosa mediterrània Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis subsp. farctus
  Feridora Ranunculus bulbosus L. subsp. aleae (Willk.) Rouy et Fouc.
  Feridora Stachys recta L.
  Ferla Ferula communis L.
  Ferla Thapsia villosa L. subsp. villosa
  Ferradura Hippocrepis multisiliquosa L. subsp. ciliata (Willd.) Maire
  Ferradura Hippocrepis unisiliquosa L. subsp. biflora (Spreng.) O. Bolòs et Vigo
  Ferradures Hippocrepis comosa L.
  Fesol bord Pisum sativum L. subsp. elatius (M. Bieb.) Asch. et Graebn.
  Fesol bord Polygonum convolvulus L.
  Fesol bord Vicia bithynica (L.) L.
  Fesol de gos Physalis alkekengi L.
  Fesol del toro Lathyrus latifolius L.
  Fesol del toro Lathyrus tingitanus L.
  Fesolera Phaseolus vulgaris L.
  Fesolera borda Polygonum convolvulus L.
  Fesolet Cardiospermum halicacabum L.
  Fesolet Lathyrus aphaca L.
  Fesolet Vigna unguiculata (L.) Walp.
  Fesolí Vicia sativa L. subsp. sativa
  Fesolí Vigna unguiculata (L.) Walp.
  Fesol menut Vigna unguiculata (L.) Walp.
  Festuca Festuca arundinacea Schreber
  Festuca Festuca gr. ovina L.
  Festuca alpina Festuca alpina Suter
  Festuca altíssima Festuca altissima All.
  Festuca arundinàcia Festuca arundinacea Schreber
  Festuca arvènica Festuca arvernensis Auquier, Kerg. et Markgr.-Dann. subsp. costei (St.-Yves) Auquier et Kerg.
  Festuca de pedrusca Festuca glacialis Miégev.
  Festuca de pedrusca Festuca pyrenaica Reut.
  Festuca de prat Festuca pratensis Huds. subsp. pratensis
  Festuca duríssima Festuca indigesta Boiss. subsp. durissima (Hackel) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Festuca duriúscula Festuca liviensis (Verguin) Markgr.-Dann.
  Festuca escopària Festuca gautieri (Hackel) K. Richt.
  Festuca gegantina Festuca gigantea (L.) Vill.
  Festuca glacial Festuca glacialis Miégev.
  Festuca heterofil·la Festuca heterophylla Lam.
  Festuca marginada Festuca marginata (Hackel) K. Richt.
  Festuca ovina Festuca gr. ovina L.
  Festuca ovina Festuca liviensis (Verguin) Markgr.-Dann.
  Festuca pirinenca Festuca pyrenaica Reut.
  Festuca pratense Festuca pratensis Huds. subsp. pratensis
  Festuca rogenca Festuca heterophylla Lam.
  Festuca rogenca Festuca rubra L.
  Festuca rogenca Festuca rubra L. subsp. commutata Gaudin
  Festuca supina Festuca airoides Lam.
  Fetge de roca Ramonda myconi (L.) Rchb.
  Fetgera Anemone hepatica L.
  Fetgera blanca Parnassia palustris L. subsp. palustris
  Fetgera daurada Chrysosplenium alternifolium L.
  Fic Rhamnus alpina L. subsp. alpina
  Ficària Ranunculus ficaria L.
  Fic de roca Rhamnus pumila Turra
  Fideus bords Sedum rupestre L.
  Figa de moro Opuntia humifusa (Raf.) Raf.
  Figa de punxa Opuntia humifusa (Raf.) Raf.
  Figuera Ficus carica L.
  Figuera borda Rhamnus alpina L. subsp. alpina
  Figuera comuna Ficus carica L.
  Figuera de cristià Ficus carica L.
  Figuera del diable Ricinus communis L.
  Figuera de moro Opuntia humifusa (Raf.) Raf.
  Figuera de moro Opuntia maxima Miller
  Figuera de moro Opuntia vulgaris Miller
  Figuera de pala Opuntia maxima Miller
  Figuera de pala Opuntia vulgaris Miller
  Figuera de pic Opuntia maxima Miller
  Figuera infernal Ricinus communis L.
  Figuerassa Agave americana L.
  Figuerassa Opuntia maxima Miller
  Filago gàl·lica Filago gallica L.
  Filago mínima Filago minima (Sm.) Pers.
  Filaguera de camp Filago arvensis L.
  Filaguera francesa Filago gallica L.
  Filaguera menuda Filago minima (Sm.) Pers.
  Filaguera piramidal Filago pyramidata L.
  Filamaria Erodium malacoides (L.) L. Hér.
  Filamaria Erodium malacoides (L.) L'Hér. subsp. malacoides
  Filamaria litoral Erodium chium (L.) Willd.
  Filipèndula Filipendula vulgaris Moench
  Filipèndula d’aigua Oenanthe fistulosa L.
  Fill abans de mare Tussilago farfara L.
  Filosa Cytinus hypocistis (L.) L. s.l.
  Filosa Cytinus ruber Fourr. ex Fritsch
  Fisantil·lis Anthyllis tetraphylla L.
  Fiteuma de roca Phyteuma charmelii Vill.
  Fiteuma d'espiga Phyteuma spicatum L.
  Fiteuma espigada Phyteuma spicatum L.
  Fiteuma globularifòlia Phyteuma globulariifolium Sternb. et Hoppe
  Fiteuma hemisfèrica Phyteuma hemisphaericum L.
  Fiteuma orbicular Phyteuma orbiculare L.
  Fiteuma pirinenca Phyteuma spicatum L.
  Fitolaca Phytolacca americana L.
  Fleix Fraxinus angustifolia Vahl
  Flèum Phleum pratense L.
  Flèum alpí Phleum alpinum L.
  Flèum aspre Phleum paniculatum Huds.
  Flèum de prat Phleum pratense L.
  Flèum fleoide Phleum phleoides (L.) Karsten
  Floquet Impatiens balsamina L.
  Flora de nadal Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
  Floravia Xanthium spinosum L.
  Flor caputxina Anacamptis pyramidalis (L.) Rich.
  Flor d’abella Ophrys apifera Huds. subsp. apifera
  Flor d’abella Ophrys holosericea (Burm. f.) Greut.
  Flor d’abella Ophrys scolopax Cav. subsp. scolopax
  Flor d’abella Ophrys speculum Link
  Flor d abelles Ophrys fusca Link subsp. omegaifera (Felischm.) E. Nelson
  Flor d’abril Spiraea cantonensis Lour.
  Flor d'aranya Nigella damascena L.
  Flor d’aranya Ophrys sphegodes Mill.
  Flor d’avellana Oxalis corniculata L.
  Flor de blat Centaurea cyanus L.
  Flor de califòrnia Eschscholzia californica Cham.
  Flor de centaura Centaurium erythraea Raf. subsp. majus (Hoffmanns. et Link) M. Laínz
  Flor de cucut Lychnis flos-cuculi L.
  Flor de cucut Primula elatior (L.) L.
  Flor de l'abella Ophrys apifera Huds.
  Flor de la fam Potentilla neumanniana Rchb.
  Flor de la gana Potentilla neumanniana Rchb.
  Flor de la passió Passiflora caerulea L.
  Flor de la salpassa Asteriscus maritimus (L.) Less.
  Flor de la trilla Merendera montana (L.) Lange
  Flor de les neus Leontopodium alpinum Cass. subsp. alpinum
  Flor de l'home penjat Aceras anthropophorum (L.) Ait. f.
  Flor del simi Orchis simia Lam.
  Flor dels tres claus Passiflora caerulea L.
  Flor del vent Anemone alpina L.
  Flor de mal d’ulls Melilotus albus Medik.
  Flor de monja Cistus clusii Dunal
  Flor de neu Leontopodium alpinum Cass. subsp. alpinum
  Flor de nit Mirabilis jalapa L.
  Flor de panamà Mirabilis jalapa L.
  Flor de pasqua Ranunculus bulbosus L. subsp. aleae (Willk.) Rouy et Fouc.
  Flor de pastor Daphne cneorum L.
  Flor de pericó herba de cop Hypericum maculatum Crantz subsp. maculatum
  Flor de plata Lunaria annua L. subsp. annua
  Flor de primavera Primula veris L.
  Flor de primavera Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Maire et Petitm.
  Flor de rovell d´ou Trollius europaeus L. subsp. europaeus
  Flor de sant joan Anemone alpina L.
  Flor de sant joan Galium lucidum All.
  Flor de sant joan Trachelium caeruleum L.
  Flor de sant josep Philadelphus coronarius L.
  Flor de sant patllari Trollius europaeus L. subsp. europaeus
  Flor de sant pere Anemone alpina L. subsp. apiifolia (Scop.) O. Bolòs et Vigo
  Flor de sant pere Anemone pulsatilla L. subsp. rubra (Delarbre) Rouy et Fouc.
  Flor de sant pere Trollius europaeus L. subsp. europaeus
  Flor de sant sebastià Aeonium arboreum (L.) Webb et Berthel.
  Flor de senyora Linum tenuifolium L. subsp. suffruticosum (L.) Litard.
  Flor de simi Orchis simia Lam.
  Flor de tabac Arnica montana L. subsp. montana
  Flor de tot l'any Helichrysum stoechas (L.) Moench
  Flor de tot l'any Calendula officinalis L.
  Flor de vent Anemone pulsatilla L. subsp. rubra (Delarbre) Rouy et Fouc.
  Flor de vidua Trachelium caeruleum L.
  Flor de viuda Trachelium caeruleum L.
  Flor d’un dia Hemerocallis fulva (L.) L.
  Flor d'avellana Oxalis pes-caprae L.
  Floreta de pasqua Ranunculus bulbosus L. subsp. aleae (Willk.) Rouy et Fouc.
  Flor-robí Lamium amplexicaule L. subsp. amplexicaule
  Flor sense virtut Helianthemum apenninum (L.) Mill. subsp. pilosum (L.) P. Fourn.
  Foguera borda Asplenium adiantum-nigrum L.
  Foguera borda Polypodium vulgare L.
  Foguera mosquera Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. dilatata (Hoffm.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Fogueroles Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. dilatata (Hoffm.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Foixarda Globularia alypum L.
  Folguerola Adiantum capillus-veneris L.
  Foliür Parapholis incurva (L.) C. E. Hubbard
  Fonoll Foeniculum vulgare Mill.
  Fonollada Rhinanthus pumilus (Sterneck) Pau
  Fonollada groga Odontides luteus (L.) Clairv.
  Fonollada negra Odontides vernus (Bellardi) Dumort.
  Fonollades Odontides vernus (Bellardi) Dumort.
  Fonollassa Conium maculatum L.
  Fonollassa Kundmannia sicula (L.) DC.
  Fonollassa Ridolfia segetum (L.) Moris
  Fonollassa de sembrat Ridolfia segetum (L.) Moris
  Fonollassa groga Thapsia villosa L. subsp. villosa
  Fonollassa marina Daucus gingidium L. subsp. hispanicus (Gouan) O. Bolòs et Vigo
  Fonoll bord Kundmannia sicula (L.) DC.
  Fonoll bord Oenanthe fistulosa L.
  Fonoll bord Oenanthe lachenalii C. C. Gmel.
  Fonoll d'aigua Oenanthe lachenalii C. C. Gmel.
  Fonoll de porc Peucedanum officinale L. subsp. stenocarpum (Boiss. et Reut.) Font Quer
  Fonoll de riu Peucedanum officinale L. subsp. stenocarpum (Boiss. et Reut.) Font Quer
  Fonollera Foeniculum vulgare Mill.
  Fonoll marí Crithmum maritimum L.
  Fonolls Foeniculum vulgare Mill.
  Fonullades Rhinanthus minor L.
  Fonullades negras Odontides vernus (Bellardi) Dumort.
  Forcadella Digitaria ischaemum (Schreber) Muhl.
  Forcadella Digitaria sanguinalis (L.) Scop.
  Formatgera Galium verrucosum Huds.
  Formatgets Lavatera cretica L.
  Forment Triticum aestivum L.
  Formental Holcus lanatus L.
  Forment bord Stipa capensis Thunb.
  Formiguera